Jäta menüü vahele

Õppusel Kevadtorm osalenud kaitseliitlased ehitasid Soodlas jalakäijate silla

Õppuse Kevadtorm raames ehitasid Harju maleva kaitseliitlased vabatahtlikult Soodlasse jalakäijate silla, mille kokkupanek võttis paar päeva, kuid planeerimine mitu nädalat.

„Väga uhke sild! Kogukond on väga rahul,“ ütles Anija vallavanem Riivo Sild, kes käis oma silmaga silda üle vaatamas ning kohalikega kohtumas.

„Projekt sai alguse kohaliku omavalitsuse poolt esitatud ettepanekust, mille Kaitseliidu pioneerid ellu viisid,“ ütles Kaitseliidu Põhja maakaitseringkonna tsiviil-militaarkoostöö ohvitser nooremleitnant Kristlin Kõrgesaar. „Võimalusel arvestavad kaitseliitlased kohaliku kogukonna soovidega ning kannavad need üle reservväelastest kaitseliitlaste väljaõppesse.“

Kevadtorm on kaitseväe aasta suurim õppus, mille käigus harjutatakse sõjaliste operatsioonide planeerimist ja elluviimist, kui ka tõhustatakse koostööd Eesti ja liitlasriikide üksuste vahel. Õppusel osalevad nii tegevväelased, ajateenijad, reservväelased, kaitseliitlased kui ka liitlasriikide sõdurid. Esmakordselt juhib õppust eelmisel aastal loodud diviis.

 

Fotod

Keri üles