Jäta menüü vahele

Õppusel Swift Response harjutati kannatanute transporti helikopteritega

Täna harjutati Nurmsi lennuväljal Eesti, Poola ja Ameerika Ühendriikide kaitseväelaste koostöös kannatanu evakueerimist haiglasse õhutranspordiga.

„Swift Response 23 on suuremahuline õppus, mille raames toimub Eestis palju erinevaid tegevusi. Meditsiinilise keti tegevuste reaalse läbiharjutamisega oleme paremini valmis, kui peaks tekkima vajadus reaalselt kopteritega kannatanut transportida,“ ütles õppuse Eesti poolne meditsiini planeerija vanemveebel Tarvo Luide ning lisas, et harjutus oli heaks koostöövõimaluseks Eesti, Ameerika Ühendriikide ja Poola kaitseväe meedikute vahel.

Nurmsis harjutati läbi traumakannatanule Poola meedikute püstitatud sidumispunktis esmaabi andmine ning seejärel Ameerika Ühendriikide meditsiinihelikopteritega HH-60 kannatanu transport Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse Tallinnas.

Swift Response 23 on 7.-20. maini toimuv USA Euroopa ja Aafrika maavägede rahvusvaheline õppus, mille tegevused toimuvad samaaegselt Eestis, Hispaanias ja Kreekas. Õppus on osa USA suurõppuse Defender 23 raamistikust ning see on seotud ka Poola õppusega Anakonda 23.

GALERII

Keri üles