Jäta menüü vahele

Peaminister külastas õppust Kevadtorm

Esmaspäeva õhtul väisas kaitseväe õppust Kevadtorm peaminister Jüri Ratas, kes rõhutas koostöö olulisusust liitlasvägedega ning selle mõju Eesti kaitsejõu arengule.

„Selles olukorras, mis maailmas täna Euroopas ja Eestis valitseb, on meeleolud minu meelest siin ikkagi väga positiivsed. Pühendumus on suur,“ ütles peaminister Jüri Ratas peale kohtumist ajateenijatega ning nende tänamist panuse eest riigikaitsesse.

„Kevadtormi õppus on ühelt poolt selleks, et õppida. Teiselt poolt selleks, et tõsta meie kaitsevõimet ning kolmandaks on see suurepärane näide – just viimased Kevadtormid -, kuidas on olnud see hea võimalus teha koostööd meie liitlastega. Ja see on ju kõige olulisem,“ lisas peaminister tõdemusel, et koostöö liitlastega on aasta aastalt paranenud.

„Ka käesoleval aastal on ta hea. Me näeme, et meil on õhuturve, eFP ja loomulikult see sama koostöö ka selle õppuse raames. Olgu see Suurbritannia või Taani võitlejatega. Usun, et see näitab seda, et NATO ühtsus on tugev. Hoolimata sellest, et maailmas möllab koroonaviirus. Ja NATO ühtsus on ka tugev, et kaitsta oma riiki, ja kaitsta rahu.“

Oma visiidi jooksul sai peaminister osa toimuvatest lahinglaskmistest, kohtus ajateenijate, kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Heremiga, 1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Vahur Karusega.

Kevadtorm on sel aastal jaotatud kahte peamisse etappi. 25.–30. aprillini toimus väliõppus, mille käigus mängiti läbi etteantud taktikaline olukord ning 1.–8. maini toimuvad keskpolügoonil 1. jalaväebrigaadi juhtimisel üksuste lahinglaskmised, kus treenitakse peamiselt jalaväe- ja lahingutoetusüksuste koostööd reaalses lahinguolukorras.

Kevadtormil osalevad liitlased ning 1. ja 2. jalaväebrigaadi allüksused, kelle tegevust toetavad küberväejuhatus, õhuvägi ja sõjaväepolitsei.

Kevadtorm on Eesti kaitseväe iga-aastane kevadine lahingõppus. Esimene Kevadtormi õppus peeti 2003. aastal Lääne-Virumaal. Eelmisel aastal toimus õppus Kevadtorm 29. aprillist 17. maini Lääne-Virumaal, Ida-Virumaal, Harju- ning Jõgevamaal.

Fotod

Keri üles