Jäta menüü vahele

Põhja- ja Baltimaade kaitsevägede juhatajad kohtusid Hollandis

Kaitseväe juhataja kindral Martin Herem osales Hollandis kahepäevasel Põhja-Euroopa kaitseväe juhatajate kohtumisel, et arutada regioonis asuvate riikide sõjalist koostööd.

„Kuigi programm oli väga tihe saime pühenduda kaitseväe juhatajatega siiski põhilise aja NATO aktuaalsetele küsimustele nagu plaanid, väed ja võimearendus. EUCOM-i ülem kindral Cavoli, kes pani selleks kohtumiseks pähe SACEUR-i mütsi, läks Belgiasse tagasi mitme tegevusvariandiga, kuidas teha NATO kaitseplaneerimine kiiremaks ja paremini ühilduvaks operatiivplaneerimisega,“ ütles kaitseväe juhataja kindral Martin Herem kohtumise järel.

„Samuti ei saa ma märkimata jätta, et iga säärases formaadis kohtumisega edasi me räägime aina enam päris asjadest ning nimetame ka asju ja probleeme õigete nimedega. Ma võiks öelda, et see on lausa uus kultuur – ausus, avatus ja otsekohesus aitab meid organisatsioonina kõige kiiremini edasi olukorras, kus aega meil ei ole,” lisas kindral Herem.

8. – 9. novembrini Hollandis, Utrechtis NATO Euroopa liitlasvägede ülemjuhataja kindral Christopher Cavoli poolt võõrustatud Põhja-Euroopa kaitseväe juhatajate kohtumisel käsitleti lisaks sõjalise koostöö teemadele ka Läänemerd ümbritsevate riikide julgeolekuolukorda ja meresõiduvabadust, erinevate väeliikide koostöövõimalusi ning kliimamuutusi puudutavaid teemasid.

„Meie partnerluse tugevus on suurim eelis, mis meil oma vastaste ees on,” ütles NATO Euroopa liitlasvägede ülemjuhataja kindral Christopher Cavoli. “Kui me seda eelist kasutame, saavutame kollektiivkaitse, heidutuse ja jätkame rahu säilitamist Euro-Atlandi piirkonnas.“

Iga-aastasel töökohtumisel osales ligi 80 Taani, Eesti, Läti, Leedu, Soome, Norra, Rootsi, Poola, Suurbritannia ja Saksamaa kaitseväe juhatajat ja kõrget ohvitseri.

Keri üles