Jäta menüü vahele

Poliitikud ja sportlased panid koos kaitseväelastega oma kehalise võimekuse proovile

Kalevi keskstaadionil toimus täna üleeuroopalise spordinädala raames kaitseväe poolt korraldatud spordihommik, kus Eesti poliitikud ja sportlased panid end proovile kaitseväe kehaliste võimete kontrolltestis.

Üleeuroopalise spordinädala raames toimunud kaitseväe spordihommikul ootas osalejaid ees kaitseväe kehaliste võimete kontrolltest, millega hinnatakse kaitseväelaste kehalist võimekust ning koosneb kolmest osast – kätekõverdused toenglamangus, kõhulihasteharjutused ning aja peale 3200 meetri jooks.

„Meile kui kaitseväelastele on füüsiline aktiivsus ja füüsilise vormi hoidmine elu igapäevane osa ning see test, mida me täna teeme näitab nii füüsilist vormi kui ka inimese üleüldist kohusetunnet endaga tegeleda. Eks kerge võistlusmoment tekib sellises olukorras ikka, kuid peamiselt endaga ja punktiskaalaga,“ ütles kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem.

Kultuuriminister Tõnis Lukas nentis samuti, et kuigi võistlusmoment ikka tekib, oli ürituse eesmärk pakkuda inimestele häid emotsioone. Lukase sõnul toimub liikumisharrastust propageeriva spordinädal jooksul Eestis üle 1200 ürituse ja inimesed saavad tippsportlastega ning teiste avaliku elu tegelastega koos sporti teha ja ennast nautida.

Kehaliste võimete kontrolltestiga hinnatakse kaitseväes nii ajateenijate kui ka tegevväelaste kehalist võimekust. Test koosneb kolmest osast – kätekõverdused toenglamangus, kõhulihasteharjutused ning aja peale 3200 meetri jooks. Iga osa eest on võimalik saada maksimaalselt 100 punkti ehk kokku 300 punkti, testi läbimiseks tuleb koguda igalt alalt vähemalt 60 punkti. Lisaks on soorituste eest saadav punktisumma sõltuv osaleja vanusest.

Kokku osales tänasel mõõduvõtul 19 meest ja naist, sealhulgas kaitseväelasi, riigikogu ning valitsuse liikmeid kui ka endiseid ja tegevaid sportlasi.

Testi sooritasid maksimaalse 300 punkti peale viis osalejat – EOK president Urmas Sõõrumaa, kultuuriministeeriumi nõunik Jarko Koort, kaitseväe major Joel Puulmann, sporditreener Katrena Tenno ja Ühendkuningriigi kaitseväe veebel Abbie Morrow Tapal paiknevast NATO lahingugrupist. Spordihommiku väikseim skoor oli väga tugev 257 punkti.

Kaitseväe spordihommik on osa 23.-30. septembrini peetavast üleeuroopalisest spordinädalast, millega pakutakse võimalikult paljudele eestimaalastele liikumisega seotud positiivseid elamusi ja kogemusi. Spordinädal toimub Eestis juba kuuendat korda ning selle raames toimub üle 1200 ürituse.

Pildid

Keri üles