Jäta menüü vahele

Poola kaitseminister Eesti kaitseväelastele Poolas: meie idakülg on kaitstud

Poola kaitseminister Mariusz Błaszczak tänas Eesti kaitseväelasi, kes on alates eelmisest nädalast toetanud Poolat riigivastase hübriidrünnaku tõrjumisel ja võitluses Valgevene kaudu toimuva ebaseadusliku migratsiooniga.

„Ma soovin tänada Eesti kaitseväelasi, kes külg külje kõrval koos Poola sõduritega kaitsevad Poola-Valgevene piiri ja hoolivad Euroopa Liidu ja NATO julgeoleku eest,” ütles Poola kaitseminister Mariusz Błaszczak. „Poola on kaitstud, Euroopa Liidu ja NATO idapoolne külg on kaitstud.”

Eesti sihtüksus saabus Poolasse 2. detsembril ning nädala jooksul on pioneerirühm koos Poola 18. mehhaniseeritud diviisi, piirivalve ja päästeametiga aidanud piiriala puhastada ja tõkestada lõiketraadiga. Mehitamata lennuvahendite meeskond on aidanud jälgida piiriala õhust ning sellega toetanud Poolat olukorrateadlikkuse hoidmisel.

Lisaks on Eesti kaamerameeskonnad toetanud Poola diviisi, jäädvustades Poola ja Eesti üksuste ühistegevusi ja sündmusi nii pildile kui ka videole. Toetuselement on hoolt kandnud selle eest, et sihtüksusele oleks ülesannete täitmiseks loodud kõik vajalikud tingimused ja tagatud töövahendid.

„Saavutasime esimestel päevadel poolakatega kõik vajalikud kontaktid ja juba teisel päeval täitsime oma ülesandeid,” ütles Eesti sihtüksuse Wisent ülem kolonelleitnant Mikk Pukk. „Olen Eesti kaitseväelaste tööga ja Poola toetusega väga rahul,” lisas kolonelleitnant Pukk.

Poolasse saadetud Eesti sihtüksuse Wisent suuruseks on ligi 70 inimest ning nende seas on reservväelasi, ajateenijaid, tegevväelasi ja tsiviilteenistujaid. Eestlased täidavad Poola poolt püstitatud toetavaid ülesandeid ning jäävad Poola aasta lõpuni.

Poola on Eestile oluline liitlane ja koostööpartner nii kahepoolselt kui ka NATOs. Poola üksused on regulaarselt osalenud kaitseväe iga-aastasel õppusel Kevadtorm ning Eestist on sel aastal Poolas koostööõppusel osalenud õhuväe õhuseiredivisjoni mobiilse radariposti meeskond. Lisaks panustab Poola õhuvägi oma lennukitega Balti riikide õhuturbemissiooni ja Poolas, Szczecinis asub NATO Kirdekorpuse staap, mis on valmis täitma Põhja-Atlandi Organisatsiooni artikkel 5 käivitamisel sellest tulenevaid kollektiivkaitse ülesandeid Balti riikides ja Poolas.

Kaitsevägi on eelnevalt meie regioonis Valgevene hübriidrünnaku tõrjumiseks eraldanud Leedule 100 kilomeetrit lõiketraati riigipiiri tugevdamiseks ja toetanud Leedut sõjaväepolitseinike ning mehitamata lennuvahendite meeskondadega.

GALERII

Keri üles