Jäta menüü vahele

Portugali hävitajad teevad Eesti õhuruumis madallende

Täna, 4. novembril teevad Eesti kohal harjutuslende Leedus Šiauliai lennubaasis teenivad Portugali õhuväe piloodid hävituslennukitel F-16. Kaks lennukit lendavad üle Eesti madallennu aladel ning mitte madalamal kui 152 meetrit.

Madallennud toimuvad Ida- ja Lõuna-Eestis mitte madalamal kui 152 meetrit (500 jalga) ajavahemikus kell 14.30 kuni 16.30. On võimalik, et lennukid mööduvad asulatest või üksikutest taludest, kuid võimalusel püütakse asustatud alasid siiski vältida.

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude läbiviimiseks kindlad osad oma õhuruumist. Muuhulgas on Balti riikide valitsused eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks.

Madallennu harjutused on kooskõlas Eesti seadustega ning neid sooritatakse kokkuleppel Transpordiameti ja Lennuliiklusteeninduse AS-ga.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi. Õhuturvet tagavad lennukid baseeruvad Eestis Ämari lennubaasis ja Leedus Šiauliai lennubaasis. Praegu õhuturvavad Eesti õhuruumi Itaalia õhuväelased hävituslennukitel Eurofighter Typhoon.

Keri üles