Jäta menüü vahele

Prantsusmaa kaitseväe juhataja külastas Eestit

Eile ja täna külastas Eestit Prantsusmaa kaitseväe juhataja kindral François Lecointre, kes kohtus Eesti kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Heremiga ning autasustas teenetemedaliga 2019. aastal Malis Gao baasi rünnaku ajal seal teeninud Eesti kaitseväelasi.

„Alles küllaltki hiljuti hoo sisse saanud Eesti ja Prantsusmaa kahepoolsed sõjalised suhted muutuvad üha tugevamaks ja tihedamaks, seda nii strateegilisi teemasid puudutava teabevahetuse osas kui ka ennekõike sõjaliste operatsioonide kaudu. Prantsuse relvajõudude jaoks on see suur au, et saame arvestada teie osalusega erinevatel operatsioonidel,“ ütles kindral Lecointre ning lisas, et selliste sidemete kaudu aitame kaasa tugeva ja koostöös NATO ja Euroopa Liiduga oma julgeoleku nimel tegutsemisvõimelise Euroopa idee kinnistamisele.

Kohtumisel kindralmajor Heremiga sai kindral Lecointre ülevaate regiooni julgeolekuolukorrast ning Eesti kaitseväe tegevusest ja hetkeseisust. Samuti arutleti riikidevahelise koostöö üle välisoperatsioonidel. Prantsusmaa kaitseväe juhataja kohtus visiidi käigus ka Ämaris Balti riikide õhuturvet tagavate prantsuse õhuväelastega ning tutvus nende teenistusega.

„Eesti ja Prantsusmaa vahel on tugev koostöö ja liitlassuhe, mille heaks näiteks on Eesti üksuste panus Prantsusmaa juhitavatel operatsioonidel Malis. Samamoodi on prantslased toetamas meid oma üksustega NATO liitlaste lahingugrupis ning Balti riikide õhuturbe tagamisel. Meil on üsna sarnane arusaam julgeolekuohtudest ning ühine nägemus nende lahendamiseks,“ ütles kindralmajor Herem.

Kaitseväe peastaabis toimunud tseremoonial andis kindral Lecointre täna Vapruse teeneteristi sõjaliste teenete eest 15-le Eesti kaitseväelasele silmapaistva tegutsemise eest eelmisel aastal Gaos toimunud pommirünnaku ajal.

Eesti panustab Prantsusmaa mässutõrjeoperatsiooni Barkhane jalaväerühma, rahvusliku toetuselemendi ning staabiohvitseridega. Operatsiooni eesmärk on toetada viie Saheli regiooni riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Nigeri ja Tšaadi) võitlust islamiäärmuslastega ja anda seeläbi panus Euroopa-suunalise ebaseadusliku immigratsiooni ja inimkaubanduse tõkestamiseks. Samuti panustab Eesti Malis eriväelastega sihtüksusesse Takuba, mille abil nõustatakse, abistatakse ja õpetatakse välja Mali relvajõude operatsioonide korraldamisel.

GALERII

Keri üles