Jäta menüü vahele

Prantsusmaa maaväe ülem kindral Pierre Schill külastas Eestit

Eile ja täna külastas Eestit Prantsusmaa maaväe ülem kindral Pierre Schill, kes kohtus Eesti kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Heremiga, et arutada Prantsusmaa panust Euroopa julgeolekusse ja koostööd välisoperatsioonidel.

„Mul on suur rõõm, et kindral Schilli esimene välisvisiit toimus Eestisse. Eesti ja Prantsusmaa kaitsevägede vahel on väga hea koostöö,“ ütles Eesti kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem. „Tegutseme külg-külje kõrval nii Malis terroristide vastase võitluse raames kui Eestis, kus Prantsusmaa üksus on osana NATO lahingugrupist integreeritud NATO idapiiri kaitsmisse. Jätkame ühiselt NATO kollektiivkaitse ning kriiside haldamise võimekuse tugevdamist, et tagada meie kodanike julgeolek täna ja ka tulevikus.“

Kohtumisel kindralleitnant Heremiga sai kindral Schill ülevaate regiooni julgeolekukorrast ning Eesti kaitseväe tegevustest ja hetkeseisust. Samuti arutleti riikidevahelise koostöö üle välisoperatsioonidel.

„Astusin hiljuti ametisse ning Eesti on esimene liitlasriik keda külastan. Visiidi eesmärk on arutada, kuidas jätkata Eestiga tugevat koostööd välisoperatsioonil Malis ning näha Prantsuse, Briti ja Eesti sõdurid harjutamas Tapal üheskoos uue modernse sõjatehnikaga,“ ütles Prantsusmaa maaväe ülem kindral Pierre Schill.

Prantsusmaa maaväe ülem kohtus teisipäeval ka kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salmiga, et arutada Eesti ja Prantsusmaa koostööd välisoperatsioonidel Malis ning ühist pingutust NATO lahingugrupi tegevustes Eestis.

„Prantsusmaa üksuste panustamine Eestis NATO lahingugrupi koosseisus ja osalemine Balti õhuturbes on märk Eesti ja Prantsusmaa vahelisest väga heast kaitsekoostööst ning sarnastest arusaamadest Läänemere regiooni julgeolekust,“ ütles kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm. „Hindame väga kõrgelt prantslaste panust ja nende otsust tulla tänavu märtsis Eestisse terveks aastaks varasema kaheksa kuu asemel ja aidates nii kindlustada heidutust.“

Kaitseministeeriumi kantsler lisas, et meil on tugev koostöö välismissioonil Malis operatsioonil Barkhane, mis on hetkel Eesti suurim sõjaline välismissioon. Eesti kaitsevägi saab Malis operatsioon Barkhane´st suurepäraseid koostöökogemusi eelkõige Prantsusmaa, aga ka kohalike Mali armee üksustega.

Prantsusmaa maaväe ülem kohtus visiidi käigus ka Tapal teeniva NATO lahingugruppi kuuluva Prantsusmaa üksusega.

Prantsusmaa juhitud operatsiooni Barkhane eesmärk on toetada viie Saheli regiooni riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust relvastatud terroristlike rühmituste vastu. Operatsioon Barkhane algas 1. augustil 2014. aastal.

GALERII

Keri üles