Jäta menüü vahele

President Alari Karis külastas Eesti mereväge

Teisipäeval, 31. oktoobril külastas Eesti Vabariigi president Alar Karis Eesti mereväe Miinisadama linnakut, kus ta kohtus mereväe ülema kommodoor Jüri Saskaga ja sai ülevaate mereväe tegemistest.

“Oli rõõm presidenti täna siin näha, näitasime talle, millega tegeleme ja mida oskame. Saime tema käest kiidusõnu ja vastasime tema küsimustele. Aitäh, härra president, merevägi on teie visiidi eest tänulik,” ütles mereväe ülem kommodoor Jüri Saska.

Visiidi raames tehti presidendile tutvustav ringkäik Miinisadama linnakus, kus ta sai ülevaate hetketegevustest nii mereväe mereoperatsiooni keskuses kui ka PPA lennu- ja merepääste koordinatsioonikeskuses. Samuti kohtus president mereväe rannikukaitse ja miinisõja divisjoni ajateenijatega.

„Tänane visiit on olnud hariv ja meeldiv kogemus. On selgelt näha, et Eesti merevägi on heas seisus ja toimib tõhusalt. Loomulikult on valdkondi, kus on vajalik täiendavate võimete arendamine, kuid olen kindel, et need lahendused leitakse,“ ütles president Alar Karis.

Pärast linnaku tutvustust suundus president mereväe mitmeotstarbelise reostustõrje laeva EML Kindral Kurvitsa ning miinijahtija EML Admiral Cowani pardale. Laevade peal näidati talle nii reostustõrje kui ka miinitõrje varustust, millega meeskonnad igapäevaselt opereerivad.

Eesti mereväe põhiülesanne on riigi sõjaline kaitse merel ja merelt lähtuvate ohtude vastu. Selleks on mereväel kolm peamist sõjalist võimet: mereolukorrateadlikkuse loomise, miinisõja ja pealveetõrje võimed. Kuna meri on rahvusvaheline keskkond, täidab Eesti merevägi oma põhiülesannet koostöös liitlastega. Lisaks valvab merevägi Eesti merepiiri, osaleb otsingu- ja päästetöödel ning vastutab merereostuse avastamise ja likvideerimise eest Eesti merealal ning tegeleb miinitõrjega.

FOTOD

Keri üles