Jäta menüü vahele

President andis reservrühmaülematele lipniku auastmetunnused

Täna said 83 käesoleval ja eelnevatel aastatel reservteenistust alustanud ning Vabariigi Presidendi poolt ohvitseriks ülendatud reservväelast Kaitseväe Akadeemias pidulikul tseremoonial kätte lipniku auastmetunnused.

„Paari tunni eest andsin siinsamas Kaitseväe Akadeemia põhikursuse lõpetajatele üle nooremleitnandi auastmed. Nüüd on järg teie – lipnike – käes, sest minu ja Eesti kaitseväe jaoks moodustate te ühe, ainsa ja tervikliku Eesti Vabariigi ohvitserikorpuse,“ ütles president Kersti Kaljulaid.

Lipnik on kaitseväe reservohvitseri esimene auaste, mille omandamiseks läbisid ajateenijad Kaitseväe Akadeemias kahest moodulist koosneva kaheksanädalase reservrühmaülema kursuse ja seejärel teenistuspraktika. Esimese mooduliga loodi ajateenijatele ühtne sõjaväelase ilmamaa ja alus vastastikuseks arusaamaks lahinguruumis. Teise mooduliga spetsialiseerusid õppurid ühele kümnest erialast, mille väljaõppe viisid läbi erialakoolid ja struktuuriüksused.

Täna lipniku auastme pälvinud reservväelased on määratud 1. ja 2. jalaväebrigaadi kui ka teiste kaitseväe üksuste sõjaaja koosseisu.

GALERII

Keri üles