Jäta menüü vahele

President Kaljulaid andis kaitseväe akadeemia lõpetajaile üle auastmetunnused

Täna said Tartus kaitseväe akadeemias rakendusliku kõrghariduse sõjaväelises juhtimises ja nooremleitnandi auastmetunnused 21 maaväe, 6 õhuväe ja 5 mereväe põhikursuse lõpetajat ning magistrikraadi sõjateaduses ja -tehnoloogias 21 ohvitseri.

„Tänan teid juba ette selle panuse eest, mida te kõik Eesti julgeolekusse annate,“ ütles president Kersti Kaljulaid lõpetajatele peetud kõnes. „Ühtlasi loodan kõigi Eesti emade nimel, et olete meie poegadele ja tütardele headeks teejuhtideks ajal, mil nad riiki teenivad.“

Kaitseväe akadeemia maaväe põhikursuse parimaks lõpetajaks tunnistati nooremleitnant Mihkel Veski ning mereväe põhikursusel nooremleitnant Rain Praks. Kursuste parimatele andis kaitseväe juhataja asetäitja kindralmajor Veiko-Vello Palm üle ohvitseri mõõgad. Magistrantuuris tunnistati parimaks õppuriks kapten Pauliine Nettan, keda tänati hinnalise kingitusega.

Kaitseväe akadeemia lõpetanud ohvitserid asuvad teenistusse erinevatesse kaitseväe väeosadesse. Kaitseväe akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule. Tänavu on huvilistel akadeemia maa-, mere- ja õhuväe põhikursustele võimalik sisseastumisdokumente esitada kuni 27. juunini.

Foto: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/60607

Keri üles