Jäta menüü vahele

President Kersti Kaljulaid väisas mereväe lipulaeva

Eesti vabariigi president Kersti Kaljulaid külastas eile õhtul Saaremaa lähistel Eesti mereväe lipulaeva Admiral Cowanit, kus sai ülevaate miinitõrjetööst ning osales meremiini lõhkamisel.

„Täna on kaunis päev, kus merevägi teeb oma põhitööd ja lõhkab miine. Tegelikult siin madalas vees elades on see üks oluline võimekus. Ükski riik ei tohiks paigaldada meremiine kui ei suuda neid koristada ja see võimekus on meil värskelt renoveeritud miinijahtijate näol olemas. Meil on küll vähe laevu aga siin piirkonnas on need olulised,“ ütles Eesti vabariigi president Kersti Kaljulaid.

President võeti vastu Saaremaal Triigi sadamas mereväe ülem kommodoor Jüri Saska poolt, kust ühiselt liiguti tuukrite paadiga miinijahtija Admiral Cowani peale. Miinijahtijal oli presidenti tervitamas komandör kaptenmajor Tanel Kangro koos oma meeskonnaga, kes tegid miinijahtijal presidendile ringkäigu laevas, tutvustasid uuendatud süsteeme ning näitasid kuidas käib miinijahtimine. Lisaks lõhati teise maailmasõja aegne Sakslaste lennuki pealt veestatud põhjamiin.

Viimase kahekümne aasta jooksul on Eesti vetest leitud ja kahjutuks tehtud üle 1200 lõhkekeha, milleks on peamiselt osutunud maailmasõdade vältel veestatud meremiinid ning teised veepõhja sattunud lõhkekehad.

Ühest kolmest Eesti kaitseväe väeliigist on mereväe peamine eesmärk kaitsta Eesti territoriaalset terviklikkust ning riiklikke huvisid merel. Mereväe peamine tegevusvaldkond on miinitõrje ning mereolukorrateadlikkuse tagamine. Iga-aastaste demineerimisoperatsioonidega vähendatakse võimalikke ajalooliste lõhkekehadega kaasnevaid riske, muutes mereteed ohutumaks nii tsiviil- kui ka sõjalaevastikule.

Fotod

Keri üles