Jäta menüü vahele

President tunnustas teenetemärgiga kolme kaitseväe teenistujat

President Kersti Kaljulaid tunnustas Eesti Vabariigi aastapäeva eel riigi teenetemärgiga kokku 152 inimest, kelle hulgas oli ka kolm kaitseväe teenistujat.

Kotkaristi III klass pälvisid kolonelleitnandid Ahti Varblane ja Gerry Karro.

Kaitseväe akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse ülem kolonelleitnant Ahti Varblane on andnud märkimisväärse panuse nii kaitseväe meditsiiniteenistuse arengusse kui edendanud tsiviiltervishoiusüsteemi kriisivalmidust läbi arstide ja meditsiiniõdede koolitamise. Tema juhtimisel on koostatud ka Eesti kriisi- ja sõjaaja tervishoiukorralduse kontseptsioon, mis aitas tervishoiusüsteemil paremini hakkama saada Covid-19 kriisiga. Töötas ka terviseameti kriisistaabi meditsiinijuhina.

„Kuuldes sellest riiklikust autasust oli tunne kahtlemata väga hea,“ ütles kolonelleitnant Varblane. „Samas tekitab see ka tunde, et vastutus edaspidise sõja ja katastroofimeditsiini arengu ees muutus nagu veelgi suuremaks. Hea on see, et on kellega seda vastutust jagada. Siin kohal tahan ma tänada kõiki neid, kellega me aastate jooksul olema üles ehitanud sõja ja katastroofimeditsiini õppe süsteemi Eestis, nii Kaitseväe Akadeemias kui ka laiemal teiste partneritega teistes kõrgkoolides, haiglates ja kiirabides. Kõige suurem tänu kindlasti KVA sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse meeskonnale, kelleta kogu see protsess oleks olnud võimatu.“

Õhuväe õhuseiredivisjoni ülem kolonelleitnant Gerry Karro on õhuväes teenitud 17 aasta jooksul andnud märkimisväärse panuse Eesti õhuseire- ja eelhoiatusvõime arengusse.

Valgetähe V klassi pälvis kaitseväe akadeemia õppeosakonna juhataja Nele Rand, kes on avaldanud väga olulist mõju Eesti ohvitseride haridusele olles võtmefiguuriks akadeemia kõikide seniste positiivsete akrediteeringute taga ning teinud edukat koostööd nii Eesti teiste rakenduskõrgkoolidega kui ka Euroopa sõjakoolidega.

„See on väga suur au. Ma olen tõesti teinud ainult oma tööd ja olen selle juures väga tänulik kõikidele kaitseväelastele ja riigiteenistujatele, kes on minuga koos ohvitseride haridust ja sõjaväelist väljaõpet aidanud edendada. See on rõõmus üllatus,“ ütles teenetemärgi pälvinud Rand.

Teenetemärkidega tunnustatakse Eesti inimesi ja meie toetajaid välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele.

Keri üles