Jäta menüü vahele

Riigikaitseõpetuse õpilased lihvisid oskusi Kaitseväe Akadeemia kadettide juhendamisel

Neljapäeval, 29. mail lõppes kolmepäevane Tartu- ja Võrumaa koolidele korraldatav riigikaitselaager, kus ligi 400 õpilast omandasid Kaitseväe Akadeemia kadettide juhendamisel riigikaitseõpetuse praktilisi oskusi.

„Riigikaitselaagri korraldus on läinud pigem hästi ning kõik tegevused, vahendid ja kohad, millega planeerimise käigus arvestasime, on läinud ootuspäraselt,“ ütles laagri peakorraldaja kadett nooremleitnant Raiko Pappel. „Ka õpilased on olnud väga tublid ning tahavad ikka aina rohkem ja rohkem teha. Tore on täheldada nende tohutut motivatsiooni ning õpihimu. Eriti positiivne on see, kui suur huvi neil on väga erinevate aspektide osas, mida nad on õppinud meie tundides.“

Kolme päeva jooksul omandasid õpilased erinevaid militaaralaseid teadmisi ning oskusi, näiteks õpiti, kuidas jääda ellu välitingimustes, valmistada toitu, püstitada jaotelki, liikuda varjatult, end maskeerida ning varjuda. Samuti õpiti esmaabi andmist välitingimustes.

Lisaks Kaitseväe Akadeemia kadettidele andsid tunde ka Päästeameti esindajad, kes tutvustasid noortele kodanikukaitse algtõdesid, sh evakuatsiooni, varjumist või kriisolukorras toimetulekut. Samuti said õpilased panna end proovile orienteerumises, õppida tegutsemist häire korral ning harjutada patrullis käimist.

Kaitseväe Akadeemia kadettide poolt korraldatud riigikaitselaagris osales ligi 400 õpilast Jaan Poska Gümnaasiumist, Miina Härma Gümnaasiumist, Hugo Treffneri Gümnaasiumist, Elva Gümnaasiumist, Tartu Tamme Gümnaasiumist, Võnnu Keskkoolist ning Antsla Gümnaasiumist.

Laagri viisid läbi Kaitseväe Akadeemia maaväe põhikursuse 2. õppeaasta kadetid koostöös koolide riigikaitseõpetajate, Lõuna maakaitseringkonna, Päästeameti, Riigikaitse Rügemendi ning Naiskodukaitsega.

„Oleme kadettidena saanud väga hea kogemuse, kuidas üht riigikaitselaagrit tuleb planeerida, millega peab arvestama ning leidnud õpikohti, mida järgmisel korral saaks kindlasti veel paremini teha,“ ütles nooremleitnant Pappel.

Laagri korraldamist valmistasid kadetid ette alates veebruarikuust sõjaväe pedagoogika õppeaine raames, mille eesmärgiks on anda neile teadmised ja oskused riigikaitseõpetuse tundide ja välilaagrite planeerimisest.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe Akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus- ja arendustegevust.

Fotod

Keri üles