Jäta menüü vahele

Rummu karjääris lõppes miinituukrite jäälaager

Täna lõppes Rummu karjääris mereväe miinituukrite jäälaager, mis andis tuukritele jäistes oludes sukeldumise kogemuse.

„See nädal on andnud väga hea kogemuse sukeldumiseks jäistes oludes. Ilm on olnud soosiv ning andnud krõbedad miinuskraadid, mis meile omakorda andis hea võimaluse, kuidas efektiivselt laagri oludes varustust hooldada. Lisaks oli hea teha koostööd päästeameti demineerijatega ja jagada üksteisele kogemusi” ütles tuukrigrupi ülema ülesannetes olev vanemleitnant Priit Kaasikmäe.

Iga-aastases jäälaagris osales kaheksa miinituukrit. Koos nelja päästeameti demineerijaga harjutati sukeldumist jäistes oludes ning erinevaid jääsukeldumise protseduure nagu „kadunud tuukri” otsing ja erinevate meetodite abil esemete jää peale tõstmist. Lisaks harjutati tuukri juhtimist läbi kaabelside ja eluliini kasutamise.

„Eestimaa veekogude põhjad peidavad endas teadmata koguse lõhkekehi. Päästeameti demineerimiskeskuse tuukrite osalemine mereväe jäälaagris oli ettevalmistus algavaks hooajaks,” ütles demineerimiskeskuse ekspert Rauno Raidloo ning lisas, et lõhkekehi meenutavate kahtlaste esemete leidmisel tuleb leiu asukoht võimalikult täpselt märgistada – see kergendab demineerijate tööd ja hoiatab teisi võimalikust ohust.

Nädala jooksul paigaldati ka mitmeid õppe-lõhkekehi, mille otsimiseks kasutati ringsonarit ja visuaalseid meetmeid. Harjutati ka lõhkekehade kahjutuks tegemise protseduure ja distantsilt lõhkekehade jääle tõstmist.

Mereväe miinituukrite peamine ülesanne on otsida, identifitseerida ning kahjutuks teha meremiine ja teisi veealuseid lõhkekehi. Lisaks rahvusvahelistel operatsioonidel osalemisele teevad mereväe tuukrid erinevate jõustruktuuridega koostööd ka siseriiklikul tasandil, et muuta Eesti veealad ohutumaks. Miinituukrite spetsiaalne varustus on mittemagnetiline ja madalakustiline ning võimaldab sukelduda kuni 55 meetri sügavusele.

GALERII

Keri üles