Jäta menüü vahele

Saartelt pärit sõdurid said kodukandist sooja andvaid kingitusi

Saaremaa ja Hiiumaa naiskodukaitsjad jagasid sel nädalal saartelt pärit ajateenijatele nii hinge kui jalgu soojendavaid kingitusi – sõdurite kodukandis elavate nobenäppude kootud villased sokid.  Kokku sai heade soovidega kootud sokipaari omanikeks tublisti üle saja ajateenija kaitseväe erinevates väeosades.

„Väga ilus üllatus, mis kindlasti tõstab motivatsiooni, ja tekitab koduse tunde. Ma usun, et ka pikkadel välilaagritel aitavad nad jalgadelt külma eemal hoida ning teevad ka hinge soojaks,“ ütles saarlane reamees Kert Mänd.

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine Raili Nõgu ütles, et kuigi traditsioon on rahva seas tuntud kui „sokikampaania“, pole asi pelgalt sokkides: „Me näitame sõduritele, et mõtleme ja hoolime. See on saarte naiste „aitäh“ tulevastele riigikaitsjatele.“ Ringkonna esinaise sõnul on emotsioon, mida sõdurid saavad kingitusi saades ja tegijad neid andes ning head mälestused kampaania algatajast, Rita Loelist, on need motivaatorid, mis juba kolmeteistkümnendat aastat järjest kutsuvad saarte naised kuduma.

Lisaks 1. jalaväebrigaadi ajateenijatele said sokid, kuhu sisse on kampaania eestvedajate sõnul kootud hoolivus ja kodusoojus, ka 2. jalaväebrigaadis, Vahipataljonis, Toetuse väejuhatuses ning mereväes teenivad saartelt pärit sõdurid.

Naiskodukaitse Saaremaa ringkond korraldas heategevusliku sokikudumise kampaania tänavu koostöös Hiiumaa jaoskonnaga. 

GALERII

Keri üles