Jäta menüü vahele

Scoutspataljon hindab Lätis kompaniide lahinguvõimet

Lätis Adaži polügoonil toimuv Scoutspataljoni õppus Gungnir testib pataljoni allüksuste tulejõudu, ülemate taktikalist tarkust ja sõdurite vastupidavust.  

„Harjutame kokku erinevad manööverüksused ja lahingutoetusüksused. Ja sellel aastal on meil eriti hea võimalus tervitada meie Ühendkuningriigi liitlasi, kes tagavad meile tankirühma ja Taani kuningriigist on meil siin mehhaniseeritud jalaväe üksus,“ ütles Scoutspataljoni ülem kolonelleitnant Eero Aija.

Õppuse Gungnir peamiseks eesmärgiks on hinnata pataljoni soomusjalaväekompaniide lahinguvõimet ning harjutada nii nende omavahelist koostööd kui ka juurde antud üksuste rakendamist erinevates operatsioonides.

Õppus algas soomusjalaväerühmade lahinglaskmistega, sellele järgnes taktikaliste lahingute faas, kus Scoutspataljonile ja üksuse koosseisus tegutsenud Taani ja Ühendkuningriigi kaitseväelastele etendasid vastast Läti liitlatse lahingugrupis teenivad Itaalia jalaväelased.

Täna alanud soomusjalaväekompanii lahingugrupi lahinglaskmistel viivad soomusjalaväekompaniid koostöös pioneeri, kaudtule ja muude vahenditega, mis neile juurde antakse lahinguteeninduse- ja lahingutoetuse üksuste poolt  täiemahulised lahingoperatsioonid peamiselt pealetungivates tegevustes.

„Olen üksustega väga rahul. Rühmade kokkutöötamine on saavutanud hea taseme ja me saame lisaks lahingtoetuselementide juurde andmise treenimisele harjutada ka väga palju omavahelist koostööd. Sõdurite hea tase võimaldab õppuse korraldajatel lisada sellised situatsioonid, mis muudavad nende ülesanne sooritamist keerulisemaks,“ ütles kolonelleitnant Aija. 

Õppus sai oma nime Skandinaavia mütoloogia tähtsaima ja vanima jumala Odini oda nime järgi. Gungnir ei lenda kunagi sihtmärgist mööda ja lööb surnuks kõik, keda tabab.

Õppus Gungnir algas möödunud pühapäeval ning kestab 08. maini. Kokku võtab õppusest Gungnir osa pea 700 kaitseväelast Scoutspataljonist, Taani, Ühendkuningriigi ja Itaalia üksustest ning küberväejuhatusest.

Fotod

Keri üles