Jäta menüü vahele

Scoutspataljon tähistas 102. aastapäeva

Scoutspataljon tähistas reedel, 18. detsembril Tapa linnakus piduliku rivistusega enda 102. aastapäeva.

„Lahingus teiseks jäänud meeskond auhinda ei saa, sellepärast tuleb tulla esimeseks. Selleks, et esimeseks tulla, tuleb olla parim. Selleks, et olla parim, tuleb vaeva näha ja anda endast maksimum. Seda põhimõtet peame täna jälgima ka meie igal sammul – olgu selleks igapäevane administreerimine, lahingulaskmistel osalemine või missioonil olles lahingülesande täitmine,“ ütles Scoutspataljoni ülem kolonelleitnant Eero Aija oma aastapäeva kõnes.

Scoutspataljoni aastapäeval tunnustati ka parimaid Scoutspataljoni võitlejaid ning anti välja medalid laskmisvõistluste parimatele erinevates relva kategooriates.

Scoutspataljoni loojaks oli Henry Reissar, kes 1918. aasta novembris pöördus Eesti sõjaministeeriumi poole ettepanekuga, et loob oma kulu ja kirjadega ühe roodu Eesti Vabariigi kaitseks. Formeerimiskohaks valis noore mehena Ameerikasse rännanud ja seal skautliku liikumisega tutvunud Reissar talle tuttava Viljandi, kuhu grupp ohvitsere tema eestvedamisel koos algse relvastusega 19. detsembril saabus. Rood sai nimeks „Eesti Scout“ ning formeerimine toimus vabatahtlikkuse alusel – sundmobilisatsioonist olid roodu liikmed vabad.

Fotod

Keri üles