Möödunud nädala reede varahommikul Kehra Vabadussõja monumendi jalamil õnnistas Scoutspataljoni juhtkond nooremallohvitseride kursuse lõpetajaid allohvitserideks.
„Scoutsi sõdurit iseloomustab julgus ja professionaalsus. Scoutsi allohvitseridest ootame lisaks ka initsiatiivi ja valmisolekut vastutust võtta. Algtõed ja oskused on teil käes. Raskel rännakul tõestasite, et suudate stressisituatsioonis säilitada jõudu ja tahet. Hoidke viimast ööpäeva meeles ning raskel hetkel aitab siin saadud kogemus teil edasi minna ja olla head juhid oma alluvatele,“ ütles värsketele nooremallohvitseridele Scoutspataljoni ülem kolonel Ranno Raudsik.
Kuus nädalat kestnud soomusjalaväe nooremallohvitseride kursusel õppisid sõdurid planeerimist ja juhtimist, erinevatele kontaktvormidele reageerimist, nagu näiteks tegutsemine kaudtule korral, miiniväljale või varitsusse sattudes, jao koosseisus kiirkaitse ja –rünnakute korraldamist jne. Kursus kulmineerus kiirkaitse ja –rünnaku laagriga, kus hinnati õppurite omandatud teadmiste ja oskuste kvaliteeti.
„Mina olen kursuse lõpetajatega väga rahul – selliste meestega võib julgelt sõtta minna,“ ütles kursuse ülem leitnant Madis Pärnpuu. „Kursusel osalenud ajateenijatele peale vaadates ei saagi aru, et tegemist on alles juulis teenistusse asunud noortega – hoiavad püssi käes nagu oleksid seda aastaid teinud, näevad välja nagu sõdurid, käituvad nagu sõdurid ja tegutsevad nagu sõdurid.“
Kehra vabadussambani jõudmiseks pidid tulevased allohvitserid täisvarustuses läbima pea 40-kilomeetrilise teekonna. „Ma ei teagi, kui pikk see vahemaa oli, sest sel polnud tähtsust – meie eesmärgiks oli finišisse jõuda ning vahepunktides edukalt ülesandeid sooritada,“ ütles reede varahommikul nooremseersandi auastme välja teeninud Villem Kalme ja lisas, et kursuse viimane nädal oli justkui crescendo (muusikas tähendab see kõlategevuse järkjärgulist suurendamist).
„Päris võimas kogemus, mis andis palju uusi teadmisi mitte ainult enda võimetest, vaid ka teiste omadest. Kõige lõpus ka rännak, mis oli vägev ööpäevane protseduur, kus saime kinnitust, et scoutsi ei takista miski. Meie teenistuse iga päev, iga nädal on olnud natuke võimsam, ägedam, informatiivsem kui eelnev ja ühtegi hetke, kus minul oleks tekkinud küsimus, miks ma siin olen, pole olnud,“ lausus nooremseersant Kalme.
Scoutspataljon on 1. jalaväebrigaadi koosseisus olev professionaalse väljaõppega iseseisvaks lahingutegevuseks võimeline kiirreageerimissuutlikkusega manööverüksus.