Jäta menüü vahele

Scoutspataljoni allüksused panid lahinglaskmistel oskused proovile

Üle 300 Scoutspataljoni kaitseväelase osales sel nädalal kaitseväe keskpolügoonil toimunud pataljoni allüksuste laskelaagris, kus osalejad arendasid sõdurite relvakäsitsemise- ja laskeoskust ning lihvisid allüksuste taktikalisi protseduure kaitsvates ja ründavates tegevustes.

„Ma jäin rahule nii lahinglaskmistega korraldusega üldiselt kui ka sellega, kuidas allüksused püstitatud ülesannetega hakkama said. Olenemata keerulisest olukorrast riigis, millega meil hetkel tuleb arvestada, saime me teha kõike, mis oli planeeritud. Sõdurid olid taktikalistes situatsioonides tegutsedes agressiivsed, ülemad taktikaliselt kavalad ning kõik pidasid samaaegselt ka ohutuseeskirjadest kinni,“ ütles Scoutspataljoni ülem kolonelleitnant Eero Aija.

Laskelaagri raames harjutasid pataljoni allüksused jao- ja rühmataseme lahinglaskmisi ründavates ja kaitsvates tegevustes ning sooritasid ka erinevaid õppelaskmisi. Laskeharjutused korraldati võimalikult reaalset lahingut matkivas keskkonnas. Oma esimesed laskmised sooritasid ka lahingumasina CV9035 masinameeskonnakursuse number 9 õppurid ning esmakordselt toimusid Eesti territooriumil lahingumasina laskemoona programmeerijate rihtimised.

Täna toimuma pidanud Scoutsrännaku otsustas pataljon edasi lükata: „Inimeste tervis on kindlasti esikohal. Loodame, et sügiseks on viiruselevik ning sellega seotud eriolukord läbi ning me saame taas kutsuda jõustruktuuride esindajaid ning tsiviilisikuid traditsioonilisele Scoutsrännakule,“ ütles kolonelleitnant Aija.

Scoutspataljon on 1. jalaväebrigaadi koosseisus olev professionaalse väljaõppega iseseisvaks lahingutegevuseks võimeline kiirreageerimis suutlikkusega manööverüksus.

Galerii

Keri üles