Jäta menüü vahele

Scoutsrännak 2024 viis rännakule 1900 huvilist

Täna toimus kaitseväe keskpolügoonil Scoutspataljoni taasloomise 23. aastapäevale pühendatud traditsiooniline Scoutsrännak, millest võttis osa rekordilised 1900 inimest.

„Scoutsrännak on ellu kutsutud taanlaste DANCON march eeskujul. Ürituse eesmärgiks on olnud ühine jalutuskäik looduses, et osalejad saaksid lõimuda ja suhelda. Juba esimesel rännakul panid osad stardist suure hooga minema ja sellest hetkest alates on rännak paljudele hea võimalus iseendaga ja teistega mõõtu võtta,“ ütles Scoutspataljoni ülem kolonelleitnant Ranno Raudsik.

30 kilomeetri pikkusel rännakul saavad võistlejad nautida kevadist loodust ja mõnusat seltskonda. Spordihuvilistel on võimalik demonstreerida enda füüsilist võimekust, osaledes võistlusklassides – vorm nr 1 (teenistusrelv ja 10 kg seljakott) või vorm nr 2 (seljakott 15 kg). Raja läbimiseks on aega kuni kaheksa tundi.

Vorm nr 1 kategooria meestest saavutas esimese koha õhuväe esindaja Sander Linnus, kes läbis rännaku ajaga 2:39. Teisena ületas finišijoone Steven Rehelem politsei- ja piirivalveametist ajaga 2:40 ja kolmandana Indrek Roos Kaitseliidust ajaga 2:58.

Naistest saavutas esimese koha Karolina Pugal Kaitseliidust ajaga 3:36. Teisena lõpetas kaitseliitlane Anet Sirvel ajaga 4:06 ja kolmanda koha saavutas Kristel Leola sõjaväepolitseist ajaga 4:11.

Alates 2020. aastast toimuvad Scoutsrännaku raames ka kaitseväe meistrivõistlused meeskondlikus arvestuses, mille tänavu võitis küberväejuhatuse võistkond. Teise koha sai Kaitseliidu Lõuna maakaitseringkond ja kolmandaks tuli sõjaväepolitsei Vahipataljoni esimene võistkond.

Scoutsrännak on pikkade traditsioonidega iga-aastane ettevõtmine, millega tähistatakse Scoutspataljoni taasloomise aastapäeva (29. märts 2001). Kuni 2018. aastani toimus kõigile avatud rännak Paldiski poolsaarel. Alates 2019. aastast, kui Scoutspataljon paiknes Paldiskist ümber kaitseväe Tapa linnakusse, on rännaku toimumispaigaks olnud kaitseväe keskpolügoon.

GALERII

Keri üles