Jäta menüü vahele

Scoutsrännaku osalejate arv lõi rekordi

Täna kahekümnendat korda toimunud Scoutspataljoni taasloomise aastapäevale pühendatud Scoutsrännakul asus 30 kilomeetri pikkust teekonda läbima 1441 osalejat, mis on suurim osalejate arv ürituse ajaloos.

„Tänane üritus sümboliseerib kõikide jõustruktuuride ühtekuuluvust ning meie rännakul on osalemas politsei- ja piirivalveameti, päästeameti, vanglateenistuse, kaitseväe, Kaitseliidu ning maksu- ja tolliameti esindajad. Lisaks ka meie liitlased lahingugrupist ning kõik huvilised tsiviilist, kes Scoutsrännaku läbida soovivad,“ ütles Scoutspataljoni ülem kolonelleitnant Raudsik. Ta lisas, et juba ürituse loomisest on Scoutsrännaku üks oluline osa olnud inimeste omavaheline lõimumine ja teine oluline osa sport.

30 kilomeetrine rännak looduses annab osalejatele võimaluse omavahel suhelda ja inimesi paremini tundma õppida, kuid nende seast, kes soovivad end rajal sportlikust huvist proovile panna, selgitatakse välja parimad individuaalse ja meeskondliku soorituse osas.

Vorm 1 (teenistusrelv ja 10 kg seljakott) kandjatest jõudis esimesena finišisse ning püstitas uue rajarekordi politsei- ja piirivalveameti esindaja Steven Rehelem, kes läbis 30 kilomeetrit ajaga 2 tundi ja 36 minutit. Rehelem tegeleb tervisespordiga palju ning Scoutsrännakuks ta eraldi ei treeninud. „Liigun palju koeraga ning harrastan ka jooksmist. Hetkel on mul veel eelmise aasta maraton vundamendina all ning eks see hea tulemus selle põhjal ka tuli. Võitu ma otseselt püüdma ei tulnud, kuid eesmärk oli enda eelmise aasta tulemus üle joosta, mis mul ka kenasti õnnestus,“ ütles Rehelem.

Teise koha saavutas Indrek Roos ajaga 2:46 ja kolmanda koha pälvis Josemir Dos Santos ajaga 2:47.

Vormi ja teenistusrelva kandvatest naistest jäid esimest ja teist kohta jagama Maria Reinstein ning Anet Sirvel, mõlema aeg 3:42. Kolmanda koha saavutas Egle Villik ajaga 3:43.

Lisaks individuaalarvestusele selgusid Scoutsrännakul ka kaitseväe parimad võistkondlikus rännakus. Esimese koha võitis küberväejuhatuse ning diviisi staabi- ja sidepataljoni ühisvõistkond. Teise koha saavutas Vahipataljon ning kolmanda koha Scoutspataljoni võistkond.

2023. aasta Scoutsrännak pühendati Scoutspataljoni taasloomise 22. aastapäevale. Pärast edukat tegutsemist Vabadussõjas ja sellele järgnenud perioodil saadeti Scoutspataljon Nõukogude võimu poolt laiali. 61 aastat pärast pataljoni likvideerimist taasloodi Scoutspataljon toonase Balti pataljoni Eesti kontingendi baasil Paldiskis. Taasloomisest alates on pataljon kogunud kogemusi erinevatel välisoperatsioonidel ning panustanud väljaõppel pidevasse arengusse.

Scoutsrännaku algatajaks võib lugeda kapten Urmas Abelit, kes 20 aastat tagasi oli staabi- ja tagalakompanii veebel. Tema idee oli luua sarnane üritus taanlaste Dancon March’iga, kus inimesed saavad ühiselt looduses jalutada ning omavahel suhelda. Tänavune Scoutsrännak kulges läbi kaitseväe keskpolügooni mitmekesise maastiku ja looduse.

GALERII

 

Keri üles