Jäta menüü vahele

Scoutsrännakul püstitati uus rajarekord

Vormi ja relva kandvate võistlejate arvestuses võitis vanemveebel Veiko Sulev uut rajarekordit tähistava kahe ja poole tunniga. Teine koht läks vanemveebel Tarvo Tammele ja kolmas eelmise aasta parimale major Steven Linkovile.

„Tunne on hea, sest võita on alati hea. Võidu ja uue rajarekordi taga on järjepidevad ja motiveeritud kestvustreeningud,“ ütles Scoutsrännaku võitja vanemveebel Sulev.

Ilma vormi ja relvata rännaku läbinute arvestuses läks esikoht Armo Hiiele. Parima vormi ja relva kandnud naisena lõpetas rännaku veebel Katrin Tukkia ajaga neli tundi ja neliteist minutit.

Scoutsrännaku peakorraldaja nooremleitnant Allar Villa sõnul olid uue rekordi püstitamiseks head eeldused. „Tulemused ja osalejate vorm on aasta-aastalt paremaks läinud, samuti soosis rännakut ilm, sest tükk aega pole sadanud ja rada oli kuiv,“ ütles ta.

Pakri poolsaarel kulgenud ligi 30 kilomeetri pikkuse rännaku läbimiseks oli võistlejatel aega kaheksa tundi. Kaitseväelastel kuulus varustuse hulka teenistusrelv ja kümne kilogrammi raskune seljakott, samuti pidid kaitseväelased läbima rännaku välivormis. Teised osalejad kandsid 15 kilogrammi raskust seljakotti.

Kõiki võistlejaid, kes lõpetasid rännaku vähem kui nelja tunniga, autasustasid korraldajad medaliga. Lisaks said esimesed sada vormi ja relvaga lõpetanud osalejat Scoutspataljoni embleemiga t-särgid.

1200 rännakul osalenud võistleja seas oli nii kaitseväelasi, kaitseliitlasi, politsei- ja piirivalveameti, vanglaameti ja teiste jõustruktuuride teenistujaid kui ka tsiviilisikuid. Tänasest alanud „Anname au!“ heategevuskampaania raames oli kõigil osalejatel võimalus soetada kaitseväe veteranide toetamiseks ka sinilillemärk.

Scoutspataljon on 1. jalaväebrigaadi koosseisus olev professionaalse väljaõppega iseseisvaks lahingutegevuseks võimeline kiirreageerimissuutlikkusega manööverüksus. Scoutspataljon asutati 21. detsembril 1918 ja taasasutati 29. märtsil 2001.

Keri üles