Jäta menüü vahele

Seitsmendat korda Kevadtormil osalevatele Poola õhuväelastele omistati teeneteristid

Eile Ämari lennubaasis toimunud pidulikul tseremoonial tunnustas õhuväe ülem brigaadikindral Rauno Sirk Poola õhuväelasi pikaajalise ja silmapaistva koostöö eest.

Brigaadikindral Sirk omistas Kevadtormil juba seitsmendat korda osaleva SU-22 eskadrilli ülemale kolonelleitnant Grzegorz Pirogile ja hoolduslüli ülemale kolonelleitnant Andrzej Turskile õhuväe kolmanda klassi teeneteristi.

Brigaadikindral Sirk meenutas 2014. aastal toimunud sündmusi Krimmis, mis panid aluse Balti õhuturbemissioonile ning Poola ja Eesti vahelise koostöö tugevnemisele.

„Poola oli üks esimesi väheseid riike, kes reageeris nendele sündmustele väga kiiresti,“ ütles brigaadikindral Sirk. „Vaid paari nädalaga tegi Poola otsuse osaleda tolleaegsel Kevadtormil. Sellest ajast saati on meie koostöö aina tugevnenud, Poola on osalenud Kevadtormil igal aastal ning panustanud korduvalt ka Balti õhuturbemissiooni.“

Poola kaitseatašee kolonel Andrzej Dylong andis õhuväe ülemale brigaadikindral Rauno Sirgile ja õhuväe ohvitserile kapten Aliis Grabbile Poola armee kolmanda klassi teeneteristi tunnustamaks neid professionaalse pühendumise ja koostöö eest. Teeneteristide saajaid õnnitles ka Poola suursaadik Eestis Grzegorz Kozłowski.

Kolonel Dylongi sõnul on üheks nähtavamaks osaks Eesti ja Poola vahelisest koostööst Poola üksuse osalemine Balti õhuturbemissioonil 2020. aastal, kui poolakate kontingent paiknes Ämari lennubaasis ja turvas Eesti õhuruumi hävitajatega F-16.

„Missioon tõestas Poola poliitilist tahet ja militaarset valmidust toetada Balti riike,“ ütles kolonel Dylong. „Kaitsta Baltimaade õhuruumi ja mis kõige tähtsam – demonstreerida meie riiklikku usaldusväärsust partnerina. Te võite loota Poolale, te võite loota meile.“

Poola 21. taktikalise õhuväebaasi SU-22 eskadrill on kõige järjepidevam Kevadtormil osalev õhuväe üksus ning ainuke Euroopa õhuväe üksus, mis on õppuste raames Eestis lennukitelt pomme heitnud. Ainsana on seda veel teinud vaid Ameerika Ühendriigid. Poola lennukid SU-22 olid Kevadtormi õppelahingutel maaväeüksustele õhutoetust pakkumas ka eile.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/60544

Keri üles