Jäta menüü vahele

Sel nädalal toimusid Võrus kaitseväe meistrivõistlused orienteerumise mitmevõistluses

Käesoleval nädalal võttis üle 100 kaitseväelase omavahel mõõtu kaitseväe meistrivõistluste orienteerumise mitmevõistluses, kus võisteldi märke- ja suundorienteerumises, orienteerumise teatevõistluses ning rogainis.

Esimesel päeval võisteldi Paidras orienteerumise individuaalvõistluse märke- ja suundorienteerumises. Teisel päeval toimusid Võlsil meeskondlik orienteerumise teatevõistlus ning rogain. Individuaalvõistlusel osales 93 orienteerujat, meeskondlikus teatevõistluses 13 3-liikmelist võistkonda ning rogainil 8 6-liikmelist võistkonda.

Meeste üldarvestuses võitis orienteerumise mitmevõistluse rms Lauri Pähn 2. jalaväebrigaadist, teise koha saavutas kpt Lauri Malsroos Õhuväest ning kolmanda koha pälvis ltn Raul Reiljan Kaitseväe Akadeemiast. Naiste arvestuses tuli esikohale ltn Pauliine Nettan Kaitseväe Akadeemiast, teise koha saavutas rms Karoline Pugal 2. jalaväebrigaadist ning kolmanda koha pälvis rms Sanna Aaslav-Kaasik Sõjaväepolitsei vahipataljonist.

Teatevõistluses võisteldi 3-liikmeliste meeskondadega 3×5,7 km rajal. Esikoha saavutas Õhuvägi, teise koha saavutas Küberväejuhatus ja kolmanda koha pälvis 1. jalaväebrigaad. Kolme tunnise rogaini võistluse võitis 2. jalaväebrigaad, teise koha sai Õhuvägi ning kolmandaks tuli Sõjaväepolitsei vahipataljon.

Orienteerumise kaitseväe meistrivõistluste võitjaks meeskondlikus arvestuses tuli 2. jalaväebrigaad. Teiseks jäi Sõjaväepolitsei vahipataljon ning kolmandaks Õhuvägi.

Kaitseväes meistrivõistlused on iga-aastane võistluste sari, kus võetakse mõõtu tavapärastel spordialadel nagu ujumine, jalgpall või korvpall kui ka sõjalissportlikel aladel nagu orienteerumine, sõjaväe viievõistlus, Scoutsrännak või lahingurelvadest laskmine.

Järgmine kaitseväe meistrivõistluse etapp on kindral Johan Laidoneri olümpiateatejooks, mis toimub 24. septembril Viimsi, kindral Laidoneri muuseumis.

Fotod

Keri üles