Jäta menüü vahele

Selgusid kaitseväe parimad sangpommispordis

Eile toimusid Tapal kaitseväe sangpommispordi meistrivõistlused, kus võistkondlikus arvestuses saavutas üldvõidu 1. jalaväebrigaad.

„Võistlusel osalejate kõrge tase ja rohke osavõtt annab kinnitust, et sangpommisport on kaitseväes au sees,” ütles sangpommi võistluse juht major Ainar Afanasjev.

Võistlusest võttis osa ligikaudu 170 kaitseväelast ja kaitseliitlast, nende hulgas 30 naist. „See on rekordarv naisi, kes on võistlusel osalenud ja mis omakorda näitab, et sangpommisport on üha rohkem populaarsust kogumas naiste seas,“ ütles võistluse peakorraldaja 1. jalaväebrigaadi spordisektsiooni ülem kapten Deevi Ots.

Kaitseväe sangpommispordi meistrivõistluste võistkondlikus arvestuses saavutas 1. jalaväebrigaadi järel teise koha merevägi ja kolmanda koha vahipataljon. Kokku osales 19 võistkonda.

Võistlus koosnes mitmest harjutusest. Kahe 12, 16, 24 ja 32 kilogrammise sangpommi tõukamisest rinnalt sirgetele kätele ja sangpommi rebimisest parema ja vasaku käega. Võistluse parimad selgusid kahe harjutuse soorituste põhjal kogutud punktide summa alusel.

Lisaks oli sellel aastal kasutusel täiesti uus formaat, milleks oli teatevõistlus. Teatevõistkond oli 5 liikmeline ja neist üks pidi olema naisterahvas. Võistkonnal oli soorituste tegemiseks kokku aega 10 minutit.

Individuaalarvestuses selgitati parimad välja kolmes vanuseklassis ja seitsmes erinevas kaalukategoorias – kuni 63, 68, 73, 78, 85, kuni 95 ja üle 95 kilogrammi.

Iga kaalukategooria kolme parimat võistlusklassides H21, H35, H45, ajateenijad ja naised autasustati diplomi ning medaliga, võitjaid autasustati lisaks kaitseväe 2020. aasta meistri särgiga.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59782

Keri üles