Jäta menüü vahele

Sideväelased meenutasid Raua tänava lahingut

Küberväejuhatuse staabi- ja sidepataljon meenutas täna Tallinnas 21. kooli juures pärgade asetamisega 82. aasta möödumist sideväelaste ja punaarmeelaste vahel toimunud lahingust.

„Raua tänava lahingu ja seal langenute meeles pidamine on oluline. Tänu toonastele sideväelasetele saame öelda, et Eesti vabadust ei antud 1940. aastal ära vastuhakuta,“ ütles staabi- ja sidepataljoni ülem kolonelleitnant Taavi Otsalainen. „Meie kohus on oma kangelasi meeles pidada.“

Pärast pidulikku rivistust ja pärja asetamist kooli juures suundusid sideväelased Keilasse oma veterani kapral Eduard Kuuskori hauale. Kuuskor oli viimane elusolnud Raua tänava lahingu veteran, kes veel tänavu jaanuaris tähistas oma 103. sünnipäeva.

1940. aasta juunipöörde ajal puhkes Raua tänava koolimajas paiknenud sideväelaste ja neilt relvi konfiskeerima tulnud punaarmeelaste vahel lahing, milles langes kaks Eesti sõdurit – nooremseersant Aleksei Männik ja reamees Johannes Mandre. Sideväelaste ja riigipöörajate vahel peetud tulevahetus oli ainuke Eesti kaitseväe peetud lahing Teises maailmasõjas.

Fotod

Keri üles