Jäta menüü vahele

Sideväelased tähistasid pataljoni taasloomise aastapäeva

Küberväejuhatuse staabi- ja sidepataljon tähistas täna oma 29. taasloomise aastapäeva piduliku jalutuskäiguga Tallinna 21. kooli juurde, et asetada pärg Raua tänava lahingu mälestuskivi jalamile.

„29. aasta jooksul on muutunud palju, kuid sideväeaste roll juhtimistoetuse tagamisel on endiselt oluline. Võib öelda, et ühtsuses peitub jõud ja ainult üheskoos saame olla tugevad ja tõhusalt tegutseda,“ ütles staabi- ja sidepataljoni ülemkolonelleitnant Taavi Otsalainen.

Rongkäik kulgeb Filtri teelt mööda Odra tänavat, Tartu maanteed ja Kreutzwaldi tänavat Raua tänavale ning sama teed pidi ka tagasi. Jalutuskäigul osalevad staabi- ja sidepataljoni kaitseväelased, 21. kooli õpilased ja sõjaväe orkestri liikmed. Raua tänava mälestuskivi juures pidasid päevakohase kõne pataljoniülem ja kaplan ning kooli õpilased laulsid isamaalisi laule. Koos asetati pärjad mälestuskivi jalamile.

1940. aasta juunipöörde ajal puhkes Raua tänava koolimajas paiknenud sideväelaste ja neilt relvi konfiskeerima tulnud punaarmeelaste vahel lahing. Sideväelaste ja riigipöörajate vahel peetud tulevahetus oli ainuke Eesti kaitseväe peetud lahing Teises maailmasõjas.

Staabi- ja sidepataljon kuulub küberväejuhatuse koosseisu ülesandega korraldada kaitseväe juhtimistoetust ja selle väljaõpet.

Galerii

Keri üles