Jäta menüü vahele

Sideväelased tähistasid taasloomise aastapäeva

Küberväejuhatuse staabi- ja sidepataljon tähistas täna oma väeosa 28. taasloomise aastapäeva traditsiooniliselt piduliku jalutuskäiguga Tallinna 21. kooli juurde.

Staabi- ja sidepataljoni staabikompanii ülem major Kristian Korits ütles, et pataljoni esmaasutamine oli koos paljude teiste kaitseväe üksustega 21. novembril 103 aastat tagasi ning sellest ajast on palju muutunud. 

„Traadita telegraafijaamast kasvanud küberväejuhatus, postituvide asemel edastatakse infot bittide ja baitidega. Seega peame infot ka turvama teiste vahenditega, tuleb tagada küberturvalisus,“ ütles major Kristian Korits.

Pataljoni aastapäeva pidulik jalutuskäik algas Filtri linnakust ning 21. kooli juures oli rivistus, kus osalesid kaitseväelased, kooliõpilased ja sõjaväeorkester. Aastapäeva tähistamisel peeti pidulikke kõnesid, esinesid kooli koor ja ansambel ning mälestati sõjas langenuid.

Side relvaliik kaitseväes loodi 21. novembril 1918 ning staabi- ja sidepataljon taasloodi 29. oktoobril 1993. Traditsiooniliselt tähistab pataljon oma taasloomise aastapäeva jalutuskäiguga Tallinna 21. kooli juurde ning relvaliigi loomise aastapäeva erinevate üritustega novembri lõpupoole.

Küberväejuhatuse staabi- ja sidepataljoni peamine eesmärk on korraldada kaitseväe juhtimistoetust ja selle väljaõpet.

GALERII

Keri üles