Jäta menüü vahele

Sõduripäevadel selgitati välja kaitseväe parim jagu

Neljapäeval, 12. mail lõppes Remniku õppe- ja puhkekeskuses Ida-Viru maakonnas kaks päeva väldanud kaitseväe sõjalis-sportlik võistlus „Sõduripäevad“, millest võttis osa 270 võistlejat.

„Sõduripäevad annavad sõduritele võimaluse hingetõmbepausiks pingelisel väljaõppeperioodil ja tõstavad kaitsetahet läbi positiivsete elamuste,“ ütles kaitseväe peastaabi väljaõppe jaoskonna vanemstaabiallohvitser ja Sõduripäevade korraldaja staabiveebel Jan Liister.

Kaks päeva väldanud võistlusel tuli osalistel võistelda kümnel individuaalsel kui ka jaokoosseisu võistlusalal. Omavahel võeti mõõtu militaarses crossfitis, jao juhtimises miinivälja ületamises, köieveos ja muudel aladel, mis panid proovile võistlejate vastupidavuse, nutikuse ja meeskonnavaimu.

„Võrreldes eelmise aastaga oli tänavu uue võistlusalana esindatud meeskonna ujumine, mis oli kindlasti kõigile osalejatele huvitav,“ ütles staabiveebel Liister.

„Saime ujuda üksi või koos. Kuuekesi kinni hoides on natuke lihtsam, kuid seal vees kaovad vennad ikka ära ja lõpuks ujusime üksinda,“ ütles Sõduripäevade võistleja kapral Enrico Veensalu.

Üldarvestuses selgitati osalejate vahel välja kaitseväe parim jagu, milleks on küberväejuhatuse staabi- ja sidepataljoni esindusjagu 234 punktiga. Teise koha pälvis suurtükiväepataljoni esimene võistkond 226,5 punktiga ja kolmandaks tuli 1. jalaväebrigaadi luurekompanii jagu.

Korraldajate ja osalejate sõnul olid Sõduripäevad edukad. „Väga lahe üritus ning hea vaheldus,“ võttis esimese päeva kokku Sõduripäevade võistleja reamees Rocco Mõtt. Reamess Mõtt lisas, et päevadele lõi hea õhustiku meelelahutusprogramm, mille raames esinesid muuhulgas Comedy Estonia koomik Roger Andre ja vahipataljoni ajateenijate bänd.

„Selliseid rutiinist välja saamise asju võiks olla rohkemgi. Üldine kogemus on vinge ,“ ütles võistleja kapral Enrico Veensalu, kelle sõnul sai ta lisaks häid tuttavaid, kellega pole varem oma väeosas palju kokku puutunud.

Esimesed Sõduripäevad korraldati 1995. aastal ning need toimusid järjepidevalt kuni aastani 2013. Traditsioon taastati 2021. aastal korraldatud Sõduripäevadega.

GALERII

Keri üles