Neljapäeval, 5. juunil lõppes Remniku õppe- ja puhkekeskuses Ida-Viru maakonnas kaks päeva väldanud kaitseväe sõjalis-sportlik võistlus Sõduripäevad. Ürituse eesmärgiks oli tõsta sõdurite võitlusvaimu, pakkuda vaheldust pingelisel väljaõppeperioodil ja selgitada välja kaitseväe parim jagu.
„Sõduripäevad on võimalus – pärast pingelisi õppusi saavad meie kaitseväelased mõõtu võtta sportlikus ja vennalikus vaimus. See on austus teenistuse vastu, aga ka rõõm üksteisega kohtumisest ja koostöö tähistamisest,“ ütles Sõduripäevade peakorraldaja veebel Andi Vallik.
Võistlusest võttis osa 280 võitlejat kaitseväe erinevatest üksustest üle Eesti ning osalesid ka kolm liitlaste võistkonda Ameerika Ühendriikide, Ühendkuningriigi ja Prantsusmaa siinviibivatest kontingentidest. Kaks päeva väldanud võistlusel tuli osalistel võtta omavahel mõõtu üheksal võistlusalal, seda nii individuaalarvestuses kui jao koosseisus. Sõjalis-sportlike alade hulka kuulusid näiteks militaarne crossfit, miinivälja ületamine, köievedu, esmaabi andmine, mis panid proovile võistlejate vastupidavuse, nutikuse ja meeskonnavaimu.
Üldarvestuses selgitati välja kaitseväe parim jagu, milleks on diviisi 1. jalaväebrigaadi Kalevi jalaväepataljoni esimene meeskond 254 punktiga. Teisele kohale võitles end diviisi staabi- ja sidepataljoni võistkond 242 punktiga ja kolmandaks tuli diviisi 1. jalaväebrigaadi lahingteeninduspataljoni varustuskompanii jagu 238,5 punktiga.
Sõduripäevade raames pistsid omavahel rinda ka pataljonide, üksikkompaniide ja muude allüksuste ülemad Airsoft-püstoliga laskmises. Ülemate võistluse esikoha võttis Ameerika Ühendriikide liitlasüksuse esindaja leitnant Jung, teise koha sai diviisi 2. jalaväebrigaadi staabi- ja sidekompanii ülem kapten Taavi Kivi ja kolmanda koha sai diviisi 1. jalaväebrigaadi Kalevi jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Argo Sibul.
Esimesed Sõduripäevad korraldati 1995. aastal ning need toimusid järjepidevalt kuni 2013. aastani. Traditsioon taastati 2021. aastal.