Neljapäeval, 13. mail lõppes Remniku õppe- ja puhkekeskuses Ida-Viru maakonnas kaks päeva väldanud kaitseväe sõjalis-sportlik võistlus „Sõduripäevad“ millest võttis osa pea 200 võistlejat üle Eesti, et selgitada välja kaitseväe kõige parem jagu.
„Seoses väljaõppetsükli pikkuse ja korralduse muutmisega katkes Sõduripäevade traditsioon 2014. aastal. Nüüd oleme otsustanud selle traditsiooni taastada, et tõsta sõdurite võitlusvaimu, pakkuda pingelisel väljaõppeperioodil vaheldust läbi meeskondlikku tegevuse ja võistlemise ning selgitada nii välja ka kaitseväe parim jagu,“ ütles kaitseväe peastaabi väljaõppe jaoskonna vanemstaabiallohvitser ja Sõduripäevade korraldaja staabiveebel Jan Liister.
„Kõige põnevam selle kõige juures ongi see, et kõik üksused saavad omavahel kokku – meie saame maaväelastelt kuulda, kuidas neil metsas läheb ja meie saame omakorda rääkida neile, kuidas meil merel läheb,“ ütles Sõduripäevadel osalenud mereväe ajateenija madrus Kristjan Nork tunnistades, et eelnevalt õpitu ja pidev harjutamine tasus end igakülgselt võistlustules olles ära.
„Oleme kuid harjutanud ja laevu sildumisel kai äärde tõmmanud. Algul, kui olid veel alagruppide vahelised mõõduvõtmised köieveos, oli meeskonnavaheline koostöö natukene rabe. Ei saanud tiimitööd veel päris paika, aga lõpuks oli meeskonnal kõik käpas ja rütm sama. Panime selle jõu mängu, mis me kõik need kuud oleme treeninud ja see tõi võidu koju,“ lisas madrus Nork.
Kaks päeva väldanud võistlusel tuli osalistel võistelda üheksas individuaalses kui jaokoosseisu võistlusalal, kus omavahel võeti mõõtu militaarses crossfitis, paadirallis, miinivälja ületamises, köieveos, lõuatõmbamises, krossijooksus ja paljudel muudel aladel.
Nii selgitati üldarvestuses välja kaitseväe kõige parim jagu, milleks on küberväejuhatuse staabi- ja sidepataljoni esindusjagu 119 punktiga. Teise koha pälvis küberväejuhatuse info- ja kommunikatsioonitehnoloogia keskuse võistkond 103 punktiga ning kolmandaks tuli 2. jalaväebrigaadi Kuperjanovi pataljoni 1. võistkond.
Individuaalarvestuses oli autojuhtide vigursõidus parim lahingpaar koosseisus reamees Taavi Tamm ja reamees Robin Vinkmann Kuperjanovi jalaväepataljonist. Relva kokkupanekus oli parim reamees Martin Bergmann staabi- ja sidepataljonist, esmaabi osutamisel reamees Nicolas Lotman küberväejuhatuse info- ja kommunikatsioonitehnoloogia keskusest, raadioside ülesandes kapral Karl Joan Alesma küberväejuhatuse info- ja kommunikatsioonitehnoloogia keskusest, krossijooksus reamees Mihkel Tammeveski vahipataljonist, lõuatõmbamises nooremseersant Kevin Uibu vahipataljonist, õhupüssist laskmisel kapral Karl Meldorf küberväejuhatuse info- ja kommunikatsioonitehnoloogia keskusest, kuulijännis kapral Henri Perk vahipataljonist, märkeorienteerumises reamees Kristjan Treirat vahipataljonist.
Sõjalis-sportlik võistlus toimus vastavalt Eesti vabariigi valitsuse kehtestatud nõuetele spordivõistluste korraldamise kohta koroonaviiruse tingimustes. Vahetult enne sõduripäevadele tulekut tegid kõik osalejad, nii võistlejad, esindajad kui korraldajad enda üksuses koroonaviiruse kiirtesti. Positiivse kiirtesti korral oli võistlustel osalemine keelatud.
Esimesed Sõduripäeva korraldati 1995. aastal ning need toimusid järjepidevalt kuni aastani 2013.