Jäta menüü vahele

Sõjaväelogistikud pidasid Kloogal linnalahinguid

Toetuse väejuhatuse logistikapataljoni sügisekutse ajateenijate linnalahinguõpe päädis möödunud nädalal lõpuharjutusega Klooga harjutusväljal.

„Hoolimata käredast pakasest ja paksust lumest said ajateenijad linnalahinguõppega hästi hakkama,“ ütles harjutuse läbiviija, logistikapataljoni staabikompanii rühmaülem nooremleitnant Joosep Parts läinud nädalat kokku võttes.

Harjutuste põhiraskus langes sel korral jaoülematele, kes pidid oma allüksuste tegevust väga intensiivses lahingutegevuses planeerima ning juhtima, laskmata end väljakutseid pakkuvast ilmastikust segada.

16 nädalat kestva ning aprilli kuus lõppeva jalaväetaktika baas- ja erialakursuse raames tehakse ka jao lahinglaskmiseid, treenitakse kaitse rajamist ning harjutatakse üksuste vahelist koostööd rühma, kompanii ja pataljoni tasandil.

Kaitseväe logistika- ja tagalateenindustoetuse elemendid seotakse maastikul ühtseks terviklikuks toetustegevuseks, mis võimaldab täita logistikapataljoni ülesandeid toetada kogu ülejäänud kaitseväe üksuseid neile määratud lahing- või muude ülesannete elluviimise juures tagades logistilise toetuse ja varustamise. Selle käigus tuleb tihti tegutseda ka linnastatud aladel ning hõivata vajalikke hooneid või muud taristut.

Logistikapataljon on toetuse väejuhatuse allüksus, mille peamisteks ülesanneteks on väeüksuse rahu- ja sõjaaja allüksuste ettevalmistamine, väeüksuse reservüksuste formeerimise läbiviimine, väeüksuse lahinguvalmiduse tagamine ning kaitseväe üksustele logistilise toetuse osutamine. Logistikapataljon paikneb Ämari lennubaasi territooriumil.

Fotod

Keri üles