Jäta menüü vahele

Staabi- ja sidekompanii sõdurid annetasid üle 400 euro Lastefondile

Homme reservteenistust alustavad 1. jalaväebrigaadi staabi- ja sidekompanii ajateenijad otsustasid kokku koguda terve oma teenistuse vältel koguneva taara ning sellest saadava raha annetada sihtasutusele Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond. Kokku kandsid peatsed reservväelased fondile 405 eurot ja 50 senti.

„Esialgu mõtlesime, et oleks hea endale midagi lubada. Et lähme suure pauguga ehk korraldame suure lõpupeo, aga pauk pandeemia näol tuli üle maailma ja nii otsustasime oma plaani ümber teha – praegu ei ole õige aeg raha arutult kulutada. Anname hoopiski nendele, kellel on seda rohkem vaja,“ ütles heateo tagamaid selgitav staabi- ja sidekompanii esindusmees kapral Karl Lembit Laane.

Ühist taararaha kogumist alustasid kompanii sõdurid möödunud aasta lõpus – kõik tühjad pudelid pandi kokku ning taararaha kogumine usaldati esindusmehele. Eile hommikul toimus lõplik hääletamine, kuhu heategevuslik annetus 1. jalaväebrigaadi staabi- ja sidekompanii ajateenijatelt läheb.

„Mingil määral oleme ju kaitseväkke tulnud selleks, et ellu viia Hando Runneli sõnu „ja võidelda kus võimalik, kus võimalik ning vajalik, sest elu kõik on ajalik ja lastele jääb tulevik“,“ lisas kapral Laane, kes ise teeb igakuiselt püsiannetusi nii Lastefondile kui SOS Lastekülale.

Staabi- ja sidekompanii on 1. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluv taktikaline üksus, mis tagab brigaadi juhtimispunktide katkematu töö ja teenindamise ning brigaadi staabi juhtimistoetuse, füüsilise julgeoleku, esmase tagalatoetuse ja sideühendused teiste staapidega. Staabi- ja sidekompanii on üksikkompanii, selle ülem allub vahetult 1. jalaväebrigaadi ülemale.

Keri üles