Jäta menüü vahele

Staabi- ja sidepataljon peab sünnipäeva

Täna tähistas küberväejuhatuse staabi-ja sidepataljon Paides oma 104. sünnipäeva ja nooremallohvitseri kursuse lõppu piduliku rivistuse ja varustuse näitusega.

„Kursus oli intensiivne ja sündmusterohke, kuid võrreldes edasise teenistusega oli see pigem kerge, sest seni võisite teha ka vigu,“ ütles staabi- ja sidepataljoni ülem kolonelleitnant Taavi Otsalainen tulevastele jaoülematele. „Nüüd aga vastutate peale enda ka teiste eest – oma meeskonna eest.“

Paide Vallimäele olid kutsutud ka kursuse lõpetanud sõdurite lähedased, kes said osa rivistusest ning tutvuda pataljoni varustuse ja sidetehnikaga.

Nooremallohvitseride kursus lõppes eelmisel nädalal lõpurännakuga Piirsalu harjutusväljal, mis pani proovile sõdurite oskused ja vastupidavuse ning eile traditsioonilise mõõgatseremooniaga Padise kloostris. Kursuse edukalt lõpetanud kaitseväelased said nooremseersandi auastme.

Staabi- ja sidepataljoni sünnipäevaks loetakse 21. novembrit 1918, kui veidi alla nädala pärast Eesti kaitseväe loomist rajati staabi toetuseks ja sidetööde tarbeks lahinguväljal inseneripataljon ja selle juurde Tallinna traadita telegraafijaam. Esialgu tegutses niinimetatud sädetelegraaf inseneripataljoni koosseisus, 1924. aastast koondati sidealad sidepataljoni alla. Pataljon taasloodi 29. oktoobril 1993. Alates 2018. aastast on staabi- ja sidepataljon küberväejuhatuse juhtimise all.

Staabi- ja sidepataljon kuulub küberväejuhatuse koosseisu ülesandega korraldada kaitseväe juhtimistoetust ja selle väljaõpet.

Fotod

Keri üles