Jäta menüü vahele

Staabi- ja sidepataljon peab sünnipäeva

Täna tähistas Ämari linnakus piduliku rivistusega oma 104. sünnipäeva küberväejuhatuse staabi- ja sidepataljon.

Tänane hommik algas staabi- ja sidepataljoni kaitseväelastele ja teenistujatele piduliku rivistusega Ämari linnakus, kus pataljoniülem kolonelleitnant Taavi Otsalainen ergutas tublimaid.

Pidustused jätkuvad 25. novembril pataljoniülema piduliku vastuvõtuga kõikidele pataljoni kaitseväelastele ja teenistujatele ning 2. detsembril piduliku rivistuse ning pataljoni tehnika ja varustuse näitusega Paide Vallimäel. Aastapäeva tähistamise tseremoonia Paides on ühildatud nooremallohvitseride kursuse lõpurivistusega, kuhu on kutsutud ka õppurite lähedased.

Staabi- ja sidepataljoni sünnipäevaks loetakse 21. novembril 1918, kui veidi vähem kui nädal pärast Eesti kaitseväe loomist, rajati staabi toetuseks ja sidetööde tarbeks lahinguväljal inseneripataljon ja selle juurde Tallinna traadita telegraafi jaam. Esialgu tegutses niinimetatud sädetelegraaf inseneripataljoni koosseisus, 1924. aastast koondati sidealad sidepataljoni alla. Pataljon taasloodi 29. oktoobril 1993. aastal. 2018. aastast on staabi- ja sidepataljon küberväejuhatuse juhtimise alla.

Staabi- ja sidepataljon kuulub küberväejuhatuse koosseisu ülesandega korraldada kaitseväe juhtimistoetust ja selle väljaõpet.

Keri üles