Jäta menüü vahele

Staabi- ja sidepataljon tähistab aastapäeva piduliku jalutuskäiguga

Hommikul kell kümme rivistuvad staabi- ja sidepataljoni riviplatsil Filtri teel pataljoni kaitseväelased, kaitseväe orkester ning Tallinna 21. kooli õpilased. Pidulikul jalutuskäigul osalejad liiguvad Tallinna 21. kooli juurde, et asetada pärjad 1940. aastal peetud Raua tänava lahingu mälestuseks. Kooli juures peavad kõne staabi- ja sidepataljoni ülem ja kaplan ning esineb kooli laulukoor.

Rongkäik liigub marsruudil Filtri tee 12 – Odra tänav – Tartu maantee – Kreutzwaldi tänav ja Raua tänav 6. Pärast pidulikku kogunemist liiguvad sellel osalejad sama marsruuti pidi tagasi Filtri teele. Liiklus on marsruudil häiritud kell 10.00 – 10.20 ja kell 10.40 – 11.00. Liiklust reguleerivad ja rongkäiku saadavad sõjaväepolitseinikud.

1940. aasta juunipöörde ajal puhkes Raua tänava koolimajas paiknenud sideväelaste ja neilt relvi konfiskeerima tulnud punaarmeelaste vahel lahing, milles langes kaks Eesti sõdurit. Sideväelaste ja riigipöörajate vahel peetud tulevahetus oli ainuke Eesti kaitseväe peetud lahing Teises maailmasõjas.

Staabi- ja sidepataljon loodi 21. novembril 1918 ning taasloodi 29. oktoobril 1993. Traditsiooniliselt tähistab pataljon oma taasloomise aastapäeva jalutuskäiguga Tallinna 21. kooli juurde ning loomise aastapäeva erinevate üritustega novembri lõpupoole.

Keri üles