Jäta menüü vahele

Suurtükiväepataljon ja õhutõrjepataljon ühendasid lahinglaskmistel jõud

Nädala alguses toimusid kaitseväe keskpolügoonil suurtükiväepataljoni ja õhutõrjepataljoni kombineeritud lahinglaskmised, mille raames harjutasid osalevad üksused taktikalisi tegevusi erinevate relvaliikide koostöös.

„Üldiselt läks laskmine hästi, kuna see oli esimene kord nii suures mahus kaitselahingu formaadis õppust läbi viia. Tänasest lahinglaskmisest saab õppida, mida järgmisel aastal veel paremini teha,“ ütles laskmiste korraldaja leitnant Mari-Li Kapp.

Lahinglaskmiste raames harjutasid osalevad üksused taktikalist tegevust erinevate relvaliikide koostöös. Relvastusest olid laskmistel kasutusel 122 mm ja 155 mm haubitsad, mida kasutati nii kaudtule kui ka otselaskmiste jaoks ja õhutõrjekahurid ZU-23-2 maasihtmärkide hävitamiseks. Lisaks sellele lasti ka erinevatest käsitulirelvadest.

Laskmistele olid kaasatud ka pioneeripataljon, kes valmistas ette kaevikuliini ja toetusrelvade otselaskepositsioonid, luurekompanii, kes aitas kaasa tõkestusülesannete täitmisel ja õhuväe kopter, mille ülesandeks oli fikseerida tabamuste ala.

Järgmine suurem lahinglaskmine suurtükiväepataljoni ja õhutõrjepataljoni jaoks leiab aset iga-aastasel õppusel Kevadtorm, kus pannakse proovile ajateenijate teenistuse jooksul omandatud teadmised ja oskused.

GALERII

Keri üles