Jäta menüü vahele

Suurtükiväepataljon õpetas reservväelasi ümber liikursuurtüki K9 kasutamiseks

Täna lõppes 1. jalaväebrigaadi liikursuurtükipataljonis kahenädalane õppekogunemine, mille käigus õpetati aastaid tagasi ajateenistuses käinud reservväelastele liikursuurtükiga K9 opereerimist. Kokku osales õppekogunemisel 16 vabatahtlikku.

Õppekogunemise peakorraldaja kapten Kaspar Põder ütles, et idee õpetada lisajõudu opereerimaks liikursuurtükkidega sündis tänavu sügisel: „Meil oli idee ja plaan. Aga samas ka teatud teadmatus, kas selline väljaõpe on edukas ja töötab. Tulemus on väga hea ning sarnaseid kursusi võib tulevikus veel tulla,“ ütles ta.

Õppekogunemisele kutsutuid valiti väga hoolikalt – lühikese ajaga uusi teadmisi saab edasi anda vaid nendele, kellel on kiire õpivõime ja tahe. „Me vaatasime nimekirjadesse, valisime sealt välja agaramad autojuhid ja arvutajad.  Uurisime, kas nemad on huvitatud ja kas saavad enne jõule kohale tulla. Siin nad nüüd ongi – väga motiveeritud, multifunktsionaalsed uued K9 spetsialistid, kes kasutades nii ajateenistuses kui ka õppekogunemisel omandatud teadmisi ning toetudes oma tsiviilelu kogemustele ja elutarkusele toimetavad juba päris hästi,“ oli kapten Põder reservväelastega rahul.

„Uudistes on palju räägitud Kõust ja kui mulle helistati ja küsiti, kas olen huvitatud, vastasin kõhklemata jah,“ ütles reamees Rasmus Rasmann lisades, et õppekogunemise meeldejäävaim hetk oli liikursuurtükiga garaažist välja sõitmine ja tuleülesannete täitmise harjutamine.

Temaga nõustus ka kapral Gerry-Rego Lepik: „Paned masina tööle ja alustad sõitu – see on kirjeldamatult võimas tunne. See mürin ja võimsus mis läbi käib, on väga suurejooneline.“ Kapral Lepiku jaoks on tegemist kolmanda õppekogunemisega, varasemalt on  IT-oskustega reservväelane aidanud tagada side- ja infosüsteemide toimimist ja vajadusel ka nende arendamist: „Mul on hea meel, et saan riigikaitsesse oma teadmistega panustada – Eesti julgeolek ja selle hoidmine on minu elus väga tähtsal kohal,“ lisas kapral Lepik.

Suurtükiväepataljon plaanib jätkata reservväelaste ümberõpet ka tulevikus.

GALERII

Keri üles