Jäta menüü vahele

Suurtükiväepataljon tähistas 105. aastapäeva ja näitas relvastust

Eile tähistas suurtükiväepataljon oma 105. sünnipäeva traditsioonilise rännakuga läbi Rakvere linna, piduliku rivistuse ja nooremallohvitseridele auastmete andmisega.

Pataljoni aastapäeva tähistamine algas rivistusega Tapa linnakus, kus toimus kahe liikursuurtüki K9 nime andmise tseremoonia. Suurtükid nimetati kauaaegse personalispetsialisti järgi Kaireks ning Carolyn Illenzeeri fondi oksjoni võitja soovi järgi Evaks.

Liikursuurtükipataljoni ülem kolonelleitnant Allan Raidma sõnul on lahingutehnika nimetamise traditsiooni au sees hoitud juba pikemat aega. „Juba Vabadussõjas kandsid lahingmasinad ning tehnika nimesid, samuti ka meie liikursuurtükid. Meie relvad on osa meeskonnast, mida peame kaitsma ning mille eest hoolt kandma. Loodame, et uued nimed ei tee neid tujukaks,“ ütles kolonelleitnant Raidma.

Ennelõunal rivistusid suurtükiväelased Rakvere raudteejaama kõrvale ning alustasid traditsioonilist rännakut Vabadussõja ausamba juurde, kuhu asetati meie vabaduse eest võidelnutele au andes pärg mälestamaks Vabadussõjas langenuid.

Traditsiooniline rännak toimub Rakveres kuna suurtükiväepataljon peab seda enda sünnipaigaks – sealt algas eelkäijate tee Vabadussõtta. Vabadussõja ajal ning pärast seda sai Rakvere kodulinnaks 2. suurtükiväegrupile.

Suurtükiväelasi Rakvere linnavalitsuse ees tervitanud Rakvere linnavolikogu esimees Mihkel Juhkami ütles, et otsust suurtükipataljon 105 aastat tagasi just Rakverre luua võib pidada äärmiselt uhkeks. „Suurtükipataljoni loomist meenutamegi iga-aastase rännakuga läbi linna. Just suurtükivägi on üks nendest väeliikidest, mis aitab kaitsta meie riiki ja riigipiiri,“ ütles Juhkami.

Tänavu toodi suurtükiväepataljoni aastapäeva rännakul Rakvere tänavatele ka liikursuurtükk K9 Kõu, mis sõitis terve rännaku kolonni lõpus, et kõik tänavatele tulnud huvilised saaksid masinat näha. Pärast rännakut oli kõigil huvilistel võimalus tutvuda Rakvere spordikeskuse parklas kaitseväe tehnika ning relvadega.

Aastapäeva tähistamist jäi lõpetama peatus Rägavere lahingukohas, kus mälestusmärgi juures andsid viis suurtükiväepataljoni ajateenijat nooremallohvitseri tõotuse ning said ülendatud nooremseersandi auastmesse. Värsked nooremallohvitserid lubasid olenemata olukorrast olla sõduritele pädevad juhid ning käituda nii, et see teeks au nende isamaale.

Suurtükiväepataljon on kaudtulealaste oskuste ja teadmiste keskus kaitseväes. Pataljon pakub erialast täiendõpet ajateenijatele ja tegevväelastele mõlemast jalaväebrigaadist. Peamine ülesanne sõjaajal on jalaväe- ja soomusüksuste kaudtulega toetamine.

 

Fotod

Keri üles