Jäta menüü vahele

Suurtükiväepataljon tähistas püha Barbara päeva

Reedel, 4. detsembril tähistasid suurtükiväelased oma kaitsepühaku püha Barbara mälestuspäeva, mille raames tunnustati silmapaistvamaid tegevväelasi.

„Ma tahan õnnitleda selle piduliku päeva puhul kõiki suurtükiväepataljoni tegevväelasi, ajateenijaid ning reservväelasi“, ütles suurtükiväepataljoni ülem kolonelleitnant Marko Tomentšuk.

Püha Barbara päeval on traditsiooniks saanud suurtükiväepataljoni ajateenijate omavaheline mõõduvõtt erinevates spordi- ja mõttemängudes. Ühtlasi vaadatakse tagasi aasta jooksul toimunud kordaminekutele ja mõeldakse tulevikule.

„Õnnestumisi on meil sel aastal palju, meil on olnud suur tegevväelaste pealekasv, täiesti uus relvasüsteem liikursuurtükk K9 ja ühtlasi on suurtükiväepataljon muutunud ka üha populaarsemaks valikuks ajateenijate hulgas,“ ütles suurtükiväepataljoni ülem kolonelleitnant Marko Tomentšuk.

Piduliku tseremoonia käigus võeti suurtükiväepataljoni ridadesse vastu kolm sel aastal liitunud tegevväelast, kellele sai osaks au sõita suurtükiväepataljoni uue liikursuurtükiga K9 . Lisaks tänati silmapaistvaid tegevväelasi, kes on pika aja jooksul olnud suurtükiväepataljonile abiks ja toeks ning kuulutati välja aasta parim ohvitser ning allohvitser.

Püha Barbara on kaitsepühak kõikidele, kelle töö on seotud plahvatustega. Siia alla kuuluvad suurtükivägi, õhutõrje kui ka pioneerid. Püha Barbara abi võib paluda lisaks plahvatustele ka tule ja  äikese vastu. Tema mälestuspäeva peetakse traditsiooniliselt 4. detsembril ning saksakeelsetes riikides avab just püha Barbara päev jõuluaja. 

Fotod

Keri üles