Jäta menüü vahele

Suurtükiväepataljoni sõdurid harjutasid patarei koosseisus kaudtule laskmist

Neljapäeval toimusid kaitseväe keskpolügoonil suurtükilaskmised patarei koosseisus, mis oli oktoobrikutse ajateenijate jaoks esimene kord harjutada kaudtule laskmist lahingmoonaga.

„Tuli oli sihtmärgis ja ilusti koos, mis tähendab, et tabav ja koondatud ning sõdurid said oma ülesannete täitmisega hästi hakkama,“ ütles suurtükiväepataljoni tulepatarei ülem kapten Andre Adamson.

Lisaks sügisel teenistust alustanud sõduritele oli see esmakordne kogemus ka ajateenijatest tulejuhtide jaoks, kes olid küll nooremallohvitseride kursusel kaudtuld lasknud, kuid polnud varem suurtükituld juhtinud.

„Väga võimas oli, sarilaenguga laskmine lõi keha ikka korralikult värisema,“ ütles suurtükiväepataljoni relvameeskonna sihtur nooremseersant Markkus Mätlik.

Laskmistest võttis osa kuus relvameeskonda, kelle ülesandeks oli pärast tulekäsu saamist relvad ette valmistada ning tulekäsk täide viia. Kõik meeskonnad tegid ligikaudu 20 lasku.

Suurtükiväepataljon on brigaadi lahingutoetusüksus, mille ülesandeks on vastase kiire ja efektiivne mõjutamine kaudtulega. Pataljoni ülesandeks on ka suurtükiväe erialase väljaõppe korraldamine tegev- ja reservväelastele.

Fotod

Keri üles