Jäta menüü vahele

Taani kontingendi ülem: Eestis teenitud aeg tegi meid palju tugevamaks

Täna 1. jalaväebrigaadi Tapa linnakus toimunud rivistusel andis NATO lahingugrupis teenistust lõpetav ja kodumaale naasev Taani üksus vastutuse üle oma relvavendadele Ühendkuningriigist. Järgmine Taani üksus ühineb Eesti paikneva liitlaste lahingugrupiga taas 2022. aastal.

„Koostöö Scoutspataljoniga ja scoutside poolt antud taktikaline õpe jalaväe lahingumasinate CV90 võimalikult efektiivsest kasutamisest meie maastikul tegi peagi kodumaale naasvast Vidar kompaniist väga võimsa lahingüksuse,“ ütles 1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Vahur Karus tänades Taani kaitseväelasi nende teenistuse eest brigaadi koosseisu kuuluvas lahingugrupis.

„Oli suur au olla osa Eesti territoriaalkaitse plaanist ning harjutada teie ilusa riigi kaitsmist,“ ütles Taani kontingendi ülem kolonelleitnant Thomas Fogh lisades, et Vidar kompanii ning enne neid aasta esimesel poolel Eestis teeninud Armadillo kompanii on tänu siinsele missioonile saanud palju tugevamateks üksusteks.

„Vidar kompanii kuuekuine teenistus Eestis oli väga sisukas ja arendav. Saime Scoutspataljoniga jagada kogemusi lahingumasinate kasutamisel ning õppida scoutsidelt, kes on väga tugevad nii siinsel maastikul opereerimises kui tankitõrje varitsuste korraldamises,“ lisas kolonelleitnant Fogh, kelle juhitud üksuse relvastusse kuuluvad sarnaselt Scoutspataljoniga jalaväe lahingumasinad CV90.

Muutunud julgeolekukeskkonna tõttu otsustasid NATO liitlasriikide juhid 2016. aasta juunis Varssavi tippkohtumisel paigutada alliansi lahingugrupid Eestisse, Lätisse, Leetu ja Poola. Eestis paikneva liitlaste lahingugrupi juhtriigiks on Ühendkuningriik, panustavateks riikideks on Prantsusmaa ja Taani. Esimene lahingugrupp saabus Eestisse Tapal asuvasse 1. jalaväebrigaadi linnakusse 2017. aasta aprillis. Kokku teenib liitlaste lahingugrupis pea 1000 kaitseväelast Ühendkuningriigist ning Taanist.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/60265

Keri üles