Jäta menüü vahele

Tagalapataljoni parameediku kursuse lõpetanud ajateenijad on praktikal Järvamaa haiglas

Eelmisel nädalal alustasid Järvamaa haiglas koroonaosakonna patsiendihoolduses oma praktikat neli tagalapataljoni parameediku kursuse läbinud võitlejat.

„Loodame, et sellest kasvab välja jätkusuutlik projekt, sest tegelikult vajavad iga aasta parameediku kursuse lõpetanud võitlejad praktikat ja kuna me pidevalt kasutame Järvamaa haiglat erinevate uuringute ja protseduuride jaoks, siis see annab ka meie omavahelisele koostööle uue hingamise,“ ütles tagalapataljoni ülem kolonelleitnant Indrek Lilleorg.

Kokku läbib praktika kaheksa tagalapataljoni parameedikut. Praktika kestab kaks nädalat ja koosneb kahest osast. Esmaspäeval lõppes nelja ajateenija jaoks esimene praktikanädal ja nad vahetati oma relvavendade poolt välja.

„Kuna koroonapatsientidel on tihti kopsukahjustus, mistõttu jääb neil hapnikku väheks, on neid vaja keerata. Kuna paljud patsiendid on suured tursked mehed, siis juba sellise lihtsana tunduva ülesande jaoks on meil abikäsi väga vaja,“ ütles Järvamaa haiglas õendusosakonna õendusjuht Lilian Thompson.

Lisaks praktikale saabunud poiste rammule tõi Lilian Thompson välja sõdurite punktuaalsuse ja täpsuse ning selle, kui palju nad abistavad nii õdesid kui ka hooldajaid erinevate protseduuride juures alates vererõhu mõõtmisest ja lõpetades süstide tegemisega.

Igapäevaselt on 1. jalaväebrigaadi tagalapataljoni ülesandeks õpetada ajateenijaid välja sõjaaja ülesannete täitmiseks ja tagada brigaadi lahinguvõime. Üksus toetab igapäevaselt 1. jalaväebrigaadi staapi, seitset pataljoni ja kolme üksikkompaniid.

GALERII

Keri üles