Jäta menüü vahele

Tagalapataljoni sõdurid harjutasid paiknemisalal tegutsemist

„Meie väljaõpet soodustas vaheldumisi külm ning sula ilm, mis lõi meie sõduritele keerulisema keskkonna. Lisaks ilmaoludega arvestamisele pidid sõdurid nii päevasel kui öisel ajal olema valmis vastase rünnakuks, varitsuseks ning luureks, ehk paiknemisala kaitsmiseks“ ütles õppekompanii ülem leitnant Rein Adoson ja lisas, et iga välilaagriga saavad sõdurid erialaselt targemaks ning seetõttu on iga järgnev laager eelnevast ka intensiivsem.

Varustuskompanii aspirant Thomas Tammus ütles, et just ilmast kujunes sõduritele ootamatult tugev vastane, kui teisipäeva hommikul värskelt sadanud lumi positsioonidele maskeeringule kahju tekitas. „Nüüd me teame, et lisaks positsiooni rajamisele selliselt, et meid oleks võimatu avastada nii maalt kui õhust, peame arvestama ka sellega, et meie töö peaks igasugustele ootamatustele vastu. Kindlasti ei tee me järgmine kord sama viga,“ ütles aspirant Tammus. 

1. jalaväebrigaadi tagalapataljoni peamine ülesanne on ajateenijate baasil ette valmistada sõjaaja koosseisu 1. ja 2. jalaväebrigaadi üksustele ja tagada 1. jalaväebrigaadi lahinguvõime. Rahuajal toetatakse 1. jalaväebrigaadi kolmes linnakus paiknevat staapi, seitset pataljoni, kolme üksikkompaniid ja juurde antud üksusi, sealhulgas liitlasi.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59265

Keri üles