Jäta menüü vahele

Tallinnas käis visiidil Euroopa Liidu sõjalise komitee esimees kindral Robert Brieger

Eile lõppes Euroopa Liidu sõjalise komitee esimehe kindral Robert Briegeri visiit Tallinnasse, mille käigus kohtus ta Eesti kaitsevaldkonna kõrgeimate esindajatega kaitseväest, kaitseministeeriumist ja Kaitseliidust, samuti välisministeeriumist ning Riigikogu riigikaitsekomisjonist.

„Tänane kohtumine leidis aset äärmiselt olulisel ajal, mil toimuvad strateegilise tasandi muutused Euroopa julgeolekuarhitektuuris. Ukraina toetub jätkuvalt Euroopa Liidu pikaajalisele pühendunud toetusele kindlustada endale vaba ja demokraatlik tulevik Euroopas. Me peame jätkama Ukraina toetamist senikaua, kui on vaja – sealjuures laskemoona ja relvasüsteemidega, ukrainlaste vajadustele kohandatud väljaõppetegevusega ning samuti toetusega riigi ja selle võimete ülesehitamiseks sõjajärgsel ajal. Oleme juba õpetanud välja 34 000 Ukraina sõdurit, seades eesmärgiks 40 000 sõduri väljaõpetamise kevadeks 2024. Praeguseks oleme panustanud 27 miljardi euro väärtuses sõjalise abiga Ukraina suunal,“ ütles kindral Brieger.

Euroopa Liidu sõjalise komitee esimehe visiit Eestisse toimus osana koostööst kõigi Euroopa Liidu kaitseministrite, kaitsevägede juhatajate ning teiste partneritega. Kindral Brieger märkis muu hulgas ära, et soovis kindlasti Tallinna külastada, kuna tema hinnangul on oluline saata välja sõnum, et liitlased on ühendunud seismaks vastu õigustamatule agressioonile Ukraina suunas ning et Euroopa idatiib väärib ja saab kõrgeimat tähelepanu. Ta tänas Eesti valitsust ja kaitsejõudusid kogu nende panuse ja pühendumise eest, mida Ukraina suunal üles näidatakse.

Kahepäevasel visiidil sai Euroopa Liidu kõrgeim sõjaline esindaja ülevaate piirkonna julgeolekuolukorrast ning Ukraina sõduritele antavast väljaõppest Eestis. Lisaks külastas kindral Brieger Tallinnas toimuvat rahvusvahelist Cyber Coalition õppust ja tutvus MILREM Robotics tööga.

Eesti riigikaitset ning üldist julgeolekuolukorda arutati kohtumistel kaitseväe juhataja kindral Martin Heremi, Kaitseliidu ülema kindralmajor Riho Ühtegi ning kaitseminister Hanno Pevkuriga. Samuti Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimehe Kalev Stoicescuga, kaitseministeeriumi kaitsepoliitika asekantsler Tuuli Dunetoni ning NATO ja Euroopa Liidu osakonna juhataja Kalle Kirsiga, välisministeeriumist osales kohtumisel poliitikaküsimuste asekantsler Kyllike Sillaste-Elling.

GALERII

Keri üles