Jäta menüü vahele

Tallinnas selgitati välja kaitseväe parimad sisesõudmises

Käesoleval nädalal võttis ligikaudu 170 kaitseväelast omavahel mõõtu sisesõudmise mitmevõistluses, kus võisteldi individuaal- ja teatesõudmises.

Tallinna spordihallis toimunud võistlusel võisteldi meeste ja naiste 1000 meetri individuaaldistantsil  ning kuueliikmeliste võistkondade teatevõistlusel 6000 m distantsil, kus iga võistleja sõudis 1000 meetrit.

Sisesõudmise kaitseväe meistrivõistluste võitjaks koondarvestuses tuli 2. jalaväebrigaad, teiseks küberväejuhatus ja kolmandaks sõjaväepolitsei Vahipataljon.

6000 meetri teatesõudmises esikoha saavutas merevägi, teise koha 1. jalaväebrigaad, kolmanda küberväejuhatus.

Individuaalarvestuses selgitati parimad välja kolmes vanuseklassis. Iga vanusekategooria kolme parimat meeste ja naiste arvestuses ning ajateenijaid autasustati diplomi ning medaliga, võitjad teenisid lisaks kaitseväe 2020. aasta meistri särgi.

Kaitseväe meistrivõistlused on iga-aastane võistluste sari, kus võetakse mõõtu tavapärastel spordialadel nagu ujumine, jalgpall või korvpall kui ka sõjalissportlikel aladel nagu orienteerumine, sõjaväe viievõistlus, Scoutsrännak või lahingurelvadest laskmine.