Jäta menüü vahele

Tallinnasse saabus Prantsuse helikopterikandja

Täna saabus Vanasadamasse visiidile Prantsuse mereväe helikopterikandja FS Mistral.

Pärast iga-aastast Läänemere suurimat merevägede õppust BALTOPS saabus laev täna Eestisse. See on esimene kord, kui Mistral-klassi helikopterikandja Eestit külastab. Visiidi eesmärk on demonstreerida NATO laevade kohaolu Läänemere regioonis ning valmistuda järgnevateks ülesanneteks, sealhulgas täiendada varusid.

„Osaledes koos Rootsi maa-ja mereväega õppusel BALTOPS 24 panustas Mistral NATO poolsesse Läänemere turvalisuse tagamisse. Meie visiit Tallinnasse jätkab seda panust, toetades Kevadtormil osalenud Prantsusmaa üksust ning näitab meie võimekust liigutada sõjatehnikat igasse Euroopa piirkonda väga lühikese etteteatamisajaga,“ ütles FS Mistrali komandör mereväekapten Olivier Roussille.

Prantsuse laev saabus visiidile kolm päeva pärast Hispaania maabumislaeva SPS Juan Carlos l (L61) ja fregati Blas de Lezo (F103) ning Hispaania kuninga Felipe VI visiiti Eestisse.

FS Mistral (L9013) on neljas Prantsusmaa ehitatud Mistral-klassi helikopterikandjatest, mis arvati teenistusse 2006. aastal. Laeva relvastusse kuuluvad õhutõrje raketid, automaatkahurid ja raskekuulipildujad. Dessantoperatsioonideks on laeval võimekus pardale võtta helikoptereid, soomukeid ja tanke.

GALERII

Keri üles