Jäta menüü vahele

Täna möödub 19 aastat kaitseväe toetuse väejuhatuse taasloomisest

Täna möödub 19 aastat kaitseväe toetuse väejuhatuse taasloomisest, kui 22. mail 2002 asutati kaitseväe igapäevaseks toimimiseks vajalike toetavate tegevuste korraldamiseks kaitseväe logistikakeskus.

2014. aastal sai väejuhatus oma praeguse nime ning selle põhiülesandeks on tänaseni tagada läbi tagalatoetusteenuste ja sõjaväelogistika korraldamise kogu kaitseväe lahinguvalmidus ning jätkusuutlik tegutsemine igas olukorras.

Toetuse väejuhatuse kui Eesti sõjaväelogistika ja tagala hälli ajalugu ulatub tagasi 1918. aastasse, kui 21. novembril loodi Varustusvalitsus, mida loetakse õigusega tänase väejuhatuse eelkäijaks ning mis andis hindamatu panuse tollase Vabadussõja võitmisesse, tagades Rahvaväele kõik sõjapidamiseks vajaliku – relvastuse, laskemoona, varustuse, riietuse, majutamise ja toitlustamise.

Toetuse väejuhatuse koosseisu kuuluvad tänasel päeval juhtimisüksusena staap, materjaliteenistus, kaitseväe tervisekeskus, toetusteenuste keskus, kaitseväe orkester, liikumis- ja veoteenistus, logistikakool ja logistikapataljon.

Keri üles